Субота, 18 Березня, 2023
Бiльше

  Відбулось засідання Синоду Православної Церкви України. Що вирішили

  24 листопада під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія відбулося чергове засідання Священного Синоду Православної Церкви України. Перед початком зібрання Предстоятель ПЦУ привітав митрополита Волинського і Луцького Михаїла з нещодавно відзначеною 20-ою річницею архієрейської хіротонії та вручив йому орден святого Архістратига Михаїла першого ступеня
  Про це йдеться на офіційному сайті ПЦУ.
  У журналі №32 Священний Синод офіційно засвідчив, що між Православною Церквою України та Кіпрською Православною Церквою встановлене повне церковне спілкування як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами.
  Єрархи ПЦУ висловили вдячність Предстоятелю Православної Церкви Кіпру Блаженнійшому Архієпископу Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостому II та єрархам Церкви Кіпру, які послідували канонічним рішенням Вселенського Патріархату щодо автокефалії Православної Церкви України.
  Члени Синоду підтримали пропозицію Предстоятеля про скликання у м. Києві 15 грудня поточного року Архієрейського Собору Української Православної Церкви, а також ухвалили до видання і вжитку в Православній Церкві України першої частини Служебника у новій редакції перекладу 2020 року.
  Синод ПЦУ ухвалив утворити «Синодальне Управління Української Православної Церкви (Православної Церкви України) у справах душпастирства у пенітенціарних закладах» у формі релігійної організації. Головою управління призначено преосвященного Симеона, архієпископа Дніпровського і Криворізького.
  Також Синод вирішив перейменувати Синодальне управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату на Синодальне управління військового духовенства Православної Церкви України з відповідною подальшою реєстрацією в державних органах. Аналогічні дії ухвалили провести із Синодальним управлінням у справах молоді.
  Крім того, Священний Синод ПЦУ вирішив утворити нову єпархію на Закарпатті під назвою Ужгородсько-Хустська єпархія ПЦУ. Єпископом на цю кафедру призначено єпископа Ужгородського і Хустського Кирила (Михайлюка).
  Синодальна Богословсько-літургічна комісія рекомендує також надати загальний дозвіл звершувати Божественну літургію за чином свт. Іоана Золотоустого і за чином свт. Василія Великого при відкритих Царських вратах до виголосу «Святеє святим», як це є у багатьох Помісних Церквах та широко практикується в Православній Церкві України. Водночас давня практика закриття врат може і надалі вживатися так, як це передбачене в уставі.

  Найсвіжіше

  Популярне