Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

  Єрарх РПЦ на похороні патріарха Сербського зневажив мільйони українців

  У храмі святого Сави в Белграді 22 листопада поховали патріарха Ірінея, главу Сербської Православної Церкви (СПЦ), який помер 20 листопада через захворювання на COVID -19.

  Владика Іриней очолював СПЦ з 2010 року. Про життя й діяльність патріарха говорили сербські владики, президент Сербії Александар Вучич, член президії Боснії та Герцеґовини Мілорад Додик. Від імені моспатріарха Кіріла виступив митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв), повідомляє РІСУ з посиланням на Радіо Свобода.

  Він назвав покійного Сербського патріарха «великим другом РПЦ» і додав, що Іріней кілька разів перебував «в першопрестольній Москві, в місті святого Петра, в центрі хрещення Києві та в столиці Білорусі Мінську». Він не уточнив, де розташований Київ та хто там був охрещений. Митрополит Іларіон наголосив, що покійний патріарх Іріней «не раз безстрашно й прямо виступав на підтримку переслідуваного канонічного права в Україні».

  На думку оглядачів, представник моспатріарха на похороні в Белграді такими словами зневажив мільйони українців, що належать до Православної Церкви України.

  Представники інших православних Церков не виступали на похороні.

  Сербський патріарх захворів одразу після повернення зі столиці Чорногорії Подгориці, де очолював похоронну церемонію за митрополитом Амфілохієм, главою СПЦ в Чорногорії, котрий також помер через COVID -19.

  Найсвіжіше

  Популярне