Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

  Помер предстоятель Сербської православної церкви патріарх Іріней

  Близько 7-ї години 20 листопада у військовому шпиталі у Белграді помер 90-річний сербський патріарх Іріней, госпіталізований 4 листопада з діагнозом коронавірусної хвороби.
  Про це повідомляють на офіційному сайті Сербської церкви.
  Вчора вранці, Сербська православна церква оголосила на своєму веб-сайті, що стан патріарха Ірінея погіршився через коронавірусну хворобу і що він перебуває у Карабурському військовому госпіталі з моменту встановлення наявності вірусу Ковід-19. Окрім сербських лікарів, про його здоров’я піклувались і росіяни, як це було опубліковано на веб-сайті церкви.
  До моменту смерті патріарх був підключений до апарату штучної вентиляції легень.  Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Сербський патріарх Іріней заражений і госпіталізований з COVID-19. Він став першою жертвою коронавірусу серед предстоятелів Православних церков.
  Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній попросив молитов за спочилого патріарха: «Від себе особисто та від повноти Православної Церкви України висловлюю співчуття єрархам Сербської Православної Церкви, осиротілій пастві, сербському народу. Нехай слова підтримки і втіхи, написані апостолом Павлом, будуть особливо в ці дні у ваших серцях: «Не хочу ж, браття, лишати вас у незнанні про померлих, щоб ви не сумували, як інші, що не мають надії. Бо коли ми віруємо, що Ісус помер і воскрес, то й померлих в Ісусі Бог приведе з Ним» (1 Сол. 4: 13). Нехай Господь упокоїть душу новопреставленого Патріарха Іринея у Своїх оселях, промислом Своїм надихне Сербську Церкву в обранні достойного наступника престолу святого Сави, і до всіх нас буде милостивий. Вічна пам‘ять, вічний спокій і Царство Небесне спочилому співбрату нашому Патріарху Іринею!».
  Раніше ми повідомляли, що у ЗМІ появилась суперечлива інформація щодо смерті 90-річного Сербського патріарха Ірінея. Сербського патріарха Іринея, госпіталізованого 4 листопада з діагнозом коронавірусної хвороби. За кілька днів перед до цього, Іриней відвідував похорони митрополита Амфілохія, який помер від коронавірусу. Тоді на похоронах у чорногорській столиці Подгоріці, зібралася велика кількість людей, багато яких були без масок, попри зростання кількості хворих на коронавірус. Два дні поспіль віряни прощались з митрополитом Амфілохієм і прикладались до його тіла. Щонайменше дві тисячі чорногорців приклалися до зараженого тіла митрополита Амфілохія і це при тому, що все населення Чорногорії складає 600 000 людей. Після цього у мережу опублікували відеоролик, як Іриней на похоронах Амфілохія постійно кашляє. Таким чином Сербська православна церква могла спровокувати епідеміологічну катастрофу в Чорногорії.

  Майбутній патріарх Іріней народився 28 серпня 1930 року в селі Видова, в хрещенні отримав ім’я Мирослав. Початкову школу закінчив у рідному селі. У 1951 році закінчив Духовну семінарію ім. Кирила і Мефодія в Призрені. Потім закінчив Богословський факультет Сербської Православної Церкви в Белграді, продовжив навчання в аспірантурі при Богословському факультеті Афінського університету. У жовтні 1959 був пострижений Патріархом Сербським Германом в чернецтво в монастирі Раковіца з ім’ям Іріней. З 1959 по 1968 рік був викладачем Призренської духовної семінарії. 24 жовтня 1959 возведений у сан єродиякона, 27 жовтня – в сан єромонаха. З 1969 року керував чернечою школою Острозького монастиря. 1971-1974 роки був професором і ректором Призренської семінарії. У травні 1974 року народження, обраний вікарним єпископом Святійшого Патріарха Сербського, з титулом Моравицький, а 14 липня того ж року була здійснена його єпископська хіротонія. На засіданні Священного Архієрейського Собору 21-28 травня 1975 року обраний єпископом Нішським. 22 січня 2010 року в Белграді, в перший день роботи Архієрейського Собору Сербської Церкви, був обраний новим патріархом.

  Найсвіжіше

  Популярне