Субота, 23 Жовтня, 2021
Бiльше

  Перед виборами СБУ ліквідувала ще трм «ботоферми»: Поширювали сепаратистські заклики

  Дві «бофотерми» у Миколаєві і одну в Івано-Франківську ліквідували фахівці Служби безпеки України. У одній із груп звучали сепаратистські заклики до зміни території України.
  Про це повідомляє пресслужба СБУ
  У Миколаєві під час передвиборчої кампанії зловмисники через «ботоферми» активно дискредитували дії державної та обласної влади. Для поширення фейків вони використовували мережу ботів.
  Крім того, один із зловмисників адміністрував у соцмережах групи із загальною аудиторією понад 300 тисяч учасників. Там він публікував матеріали, які містили сепаратистські заклики до зміни меж території України.
  А в Івано-Франківську місцевий мешканець через «ботоферму» упродовж 3 років надавав послуги зі створення десятків тисяч фейкових профілів у соцмережах і месенджерах.
  Напередодні місцевих виборів в Україні клієнтами зловмисника стали переважно абоненти з РФ. Вони використовували анонімні профілі для поширення дезінформації, фейків та пропаганди серед української аудиторії.
  Наразі тривають слідчі дії, перевіряється причетність до «діяльності» зловмисників спецслужб РФ.
  З початку року кіберфахівці блокували діяльність 19 ботоферм загальною потужністю понад 60 тисяч ботів, а також 450 інтернет-агітаторів, які поширювали фейки.
  Раніше ми повідомляли, що СБУ ліквідувала у Бердянську ферму ботів, які сіяли паніку.

  Фото:СБУ

  Фото:СБУ

  Найсвіжіше

  Популярне