Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  ДБР встановило причини анексії Криму та винних у держзраді

  У Державному бюро розслідувань встановили причини анексії Криму Росією. Серед скоєних злочинів, які призвели до окупації півострова, в ДБР назвали скорочення Збройних сил України, а також знищення систем протиповітряної оборони.
  Про це повідомляє “Україна молода”.
  Злочинні дії з підриву боєздатності української армії розпочалися ще в 2012 році і тривали аж до вторгнення бойових підрозділів РФ на територію Криму в лютому 2014 року, повідомляє пресслужба ДБР.
  Підозрювані в держзраді: експрезидент-втікач Віктор Янукович, міністри оборони України – Дмитро Саламатін та Павло Лебедєв, начальник Генерального штабу – головнокомандувач ЗСУ Володимир Замана.
  Злочини, які призвели до анексії Криму. Злочинне скорочення ЗСУ
  Незважаючи на повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, впродовж 2012 – 2013 років чисельність ЗСУ була скорочена з 240 тисяч до 162 тисяч військовослужбовців.
  Підрив стану мобілізаційної готовності
  У 2013 році скоротили половину від штатної чисельності військкоматів. В результаті військові частини були укомплектовані лише на 25 – 55%. До того ж, було згорнуто “політерну” приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищений облік військової техніки.
  Знищення систем протиповітряної оборони Криму
  Управління системою ППО Криму передали до командування ВМС України на півострові, яке в подальшому перейшло на бік Росії. До того ж, було скорочено одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинено програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.
  Незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів
  Проведені у 2013 році масштабні організаційні зміни ЗСУ суперечили законодавству та не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного із сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України.
  Невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози
  Незважаючи на численні повідомлення розвідки, що чітко свідчили про підготовку наступальної операції з боку РФ наприкінці 2013 – на початку 2014 років, не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.
  Вказані дії у своїй сукупності пов’язані і призвели до тяжких наслідків – вторгнення Росії на територію Криму та міста Севастополь, подальшої їх окупації, порушення суверенітету та територіальної цілісності України.
  В результаті анексії Криму Росією, за попередніми даними ДБР, Україна втратила понад 1 трильйон гривень.

  У ДБР додали , що розслідування триває.
  Слідство у справі держзради Януковича, Замани та двох міністрів оборони: Володимир Замана обіймав посаду керівника Генштабу ЗСУ з лютого 2012 року по 19 лютого 2014 року. З 22 лютого по червень 2014 року він також був уповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міноборони.
  25 лютого Головна військова прокуратура повідомила Замані про підозру в держзраді. На думку обвинувачення, ексначальник Генштабу незаконно скоротив 3 тисячі співробітників військових комісаріатів і скасував облік призовників. Також дії Замани в 2013 році призвели до скорочення 14 тисяч військовослужбовців, розформування 70 військових частин і об’єднань.
  16 травня 2019 року Головна військова прокуратура та СБУ завершили слідство у справі Замани. 24 травня цього ж року Київський апеляційний суд змінив йому запобіжний захід з тримання під вартою на особисте зобов’язання.
  На позачергових парламентських виборах Замана увійшов до першої п’ятірки партії “Сила і честь”. 26 червня ексначальнику Генштабу Замані оголосили підозру в держзраді і пособництві Януковичу. Слідство вважає, що він разом з експрезидентом і двома міністрами оборони знижував обороноздатність України.
  24 червня за аналогічною статтею ДБР повідомило про підозри Януковичу, Лебедєву і Саламатіну. Їх звинувачують у підриві суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України, підриві її обороноздатності, наданні Росії та її представникам допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.

  Найсвіжіше

  Популярне