Неділя, 28 Травня, 2023
Бiльше

  Церква, армія та волонтери є лідерами довіри українців, – опитування

  Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова свідчить, що найчастіше громадяни України висловлюють довіру Збройним Силам України (їм довіряють 65% опитаних), Церкві (63%), волонтерським організаціям (63%)
  Про це йдеться на офіційному сайті Центру Разумкова.
  Крім іншого, Державній службі з надзвичайних ситуацій і добровольчим батальйонам довіряє 53% опитуваних, Державній прикордонній службі 52%, ЗМІ України 50%, Національній гвардії України 49%, громадським організаціям 47% опитаних. Усім іншим інститутам недовіра висловлюється частіше, ніж довіра.
  Дослідження Центр Разумкова провів спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Фінансували дослідження Посольство Королівства Нідерландів.
  Було опитано 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
  Окрім іншого, президенту України не довіряють 49% громадян. Лідером недовіри є державний апарат загалом (йому і чиновникам не довіряють 78% респондентів).
  Це свідчить про високий рівень відчуження між структурами державної влади і суспільством, що зумовлює негативну оцінку громадянами діяльності влади, за винятком тих структур, які забезпечують оборону держави та безпеку громадян (ЗСУ, ДПСУ, НГУ, ДСНС), – йдеться у повідомленні Центрі Разумкова.
  Загалом, спостерігається тенденція зниження рівня довіри до органів влади. Так, якщо у грудні 2019 року недовіру до Кабінету міністрів висловлювали 51,5% респондентів, то у липні 2020 року не довіряли 72%; Верховній Раді — 54% та 75% відповідно, Президенту — 31% і 49% відповідно.
  Раніше ми повідомляли, що Армія і Церква – лідери довіри українського народу.

  Найсвіжіше

  Популярне