Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит Епіфаній закликав білорусів захищати вільне майбутнє та виборювати автокефалію Церкви

  Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній закликав білоруський народ захистити демократичне і незалежне майбутнє своєї держави та виборювати автокефалію Церкви. Також предстоятель ПЦУ вимагає припинити насильство та звільнити затриманих невинних громадян Білорусі.
  Про це Його Блажентсво написав на своїй сторінці у Фейсбуці.
  Митрополит Епіфаній нагадав про спільну церковну та державну історію українського і білоруського народів та наголосив, що Православна Церква Білорусі має підстави та право просити Матір-Церкву про надання Томосу про автокефалію.
  «Саме в ці дні особливо страждає білоруський народ – наші сусіди, з якими від княжих часів ми мали багато століть спільної церковної та державної історії, складаючи до 1686 р. єдину Київську Митрополію. Її неканонічна анексія Москвою мала і продовжує мати трагічні наслідки для Православ‘я у всій Східній Європі. З волі віруючого народу та за благословенням нашої спільної Матері-Церкви, Вселенського Патріархату, Українська Церква утвердилася серед автокефальних Церков-Сестер. Православна Церква Білорусі має ті ж самі підстави та право просити Матір-Церкву про Томос, коли на те буде її бажання», – написав Предстоятель.
  Блаженнійший Митрополит Епіфаній побажав білоруському народу з Божою допомогою знайти свою власну відповідь на виклики сьогодення, захистити свої гідність та свободу, демократичне і незалежне майбутнє своєї держави.
  «Незалежно від юрисдикційних питань, ми, як православні християни, складаємо єдину Церкву Христову. Тому ми, як Православна Церква України, не можемо залишатися байдужими, не співстраждати, коли майбутнє білоруського народу, незалежність держави, свобода і безпека громадян, їхні життя опинилися під загрозою. Хочу побажати білоруському народу з Божою допомогою знайти свою власну відповідь на виклики сьогодення, захистити свої гідність та свободу, демократичне і незалежне майбутнє своєї держави. Долучаю свій голос до заяв тих численних держав, міжнародних та громадянських інституцій, хто наполегливо закликає до негайного припинення насильства, звільнення тисяч невинно затриманих та проведення конструктивного діалогу між керівництвом Білорусі та громадянським суспільством задля мирного виходу з кризи», – додав Митрополит Епіфаній.
  На завершення Предстоятель запевнив, що його молитви та молитви Православної Церкви України зараз за білоруський народ, за перемогу правди та за зупинення насильства:
  «Наші молитви сьогодні – за білоруський народ, за перемогу правди, за зупинення насильства, за Божий захист для невинних, які страждають. Нехай Господь допоможе вам, брати і сестри, пройти ці важкі часи!»
  Нагадаємо, Білоруська філія РПЦ «сердечно привітала» Лукашенка з перемогою на виборах. Також посланець Московського патріарха у Білорусі закликав утриматись від «барикад і мітингів».

  Найсвіжіше

  Популярне