Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  Порошенко розповів про роль Філарета у справі ДБР про Томос

  П’ятий президент України Петро Порошенко в інтерв’ю з Яніною Соколовою розповів яку роль відіграє Філарет у справі ДБР про Томос.
  «Більш незручного питання ти не могла мені задати. Але моя відповідь така. Роль місії почесного патріарха Філарета в створенні Православної Церкви України, щоб він не робив потім, є дуже велика. Народ має право знати правду і від мене, писав би він цю заяву чи не писав, він каміння у свою адресу точно не отримає. Філарет за своє життя створив дуже велику справу для того, щоб створити цю церкву і ми йому маємо бути вдячні», – сказав Порошенко.
  «Офіційна версія яка була, що заяву проти мене за створення православної церкви і за ввезення Томосу написав, я так розумію за версією прокуратури вірний Київського Патріархату УПЦ пан Добкін», – додав експрезидент.
  Порошенко також заявив, що переслідування політичних опонентів дискредитує Україну по всьому світу.
  Нагадаємо, 18 червня, п’ятий президент України Петро Порошенко біля Печерського райсуду Києва заявив, що йому інкримінують розпалювання міжрелігійної ворожнечі через отримання Томосу. Він також сказав, що вважатиме за найбільшу нагороду відсидіти за Томос. Того ж дня Одеська Єпархія УПЦ КП заявила, що Порошенко «порушив рівноправність громадян залежно від їх релігійних переконань», хоча 16 червня Київський Патріархат запевняв, справи проти Порошенка «не мають нічого спільного з релігією».
  У Державному бюро розслідувань підтвердили існування заяви пов’язаної із Петром Порошенком по факту розпалювання міжконфесійної ворожнечі. За словами ДБР, «СБУ почала розслідування за заявою вірян Київського патріархату». Релігієзнавець Ярослава Міщенко заявила, що заявниками УПЦ КП виявились наркомани
  Також колишній народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін подав заяву у ДБР, у якій 18 разів згадує томос і хоче, щоб «Петя відсидів за Томос». ПЦУ відреагувала на такі події заявою. Водночас речник ПЦУ Архієпископ Євстратій назвав кримінальну справу про Томос «маразматичним цинізмом». Мер Львова Андрій Садовий заявив «Руки геть від томосу!». Митрополит ПЦУ Михаїл сказав, що «Автокефалію вже не піддати сумніву».
  Загалом Москва відкрито рве кігті за Філарета. Раніше Духовний Фронт України пояснював, що не так із словами Філарета, що «Константинопольський патріарх повинен дати новий Томос».

  Найсвіжіше

  Популярне