Неділя, 14 Квітня, 2024
Бiльше

  Добкін хоче, щоб Порошенко «відсидів за Томос»

  Колишній народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін похвалився, що став ініціатором нової справи проти п’ятого президента Петра Порошенка.

  Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі, повідомляє Главком.
  «Відсиди за Томос, Петя», – зазначив Добкін. Він також опублікував свою заяву в ДБР. У заяві Добкін постійно пише про “Томос-тур” і згадує слово Томос та всі події навколо нього у негативному контексті близько 18 разів.
  У заяві йдеться, що Петро Порошенко «маніпулюючи прагненнями православної спільноти України до об’єднання, …використовував церковні організації і релігійне протистояння для досягнення перемоги на виборах 2019 року. Такі злочинні дії Порошенка викликали загострення релігійного (міжконфесійного) протистояння і ворожнечі в державі …»
  «Проте, заяви президента Порошенка П.О., рішення парламенту, прийняті його політсилою, численні візити дипломатичних делегацій України в Стамбул, зустрічі з Константинопольським Патріархом державних чиновників – дозволяють зробити висновок про те, що тема об’єднання православних конфесій України та доцільності створення Помісної Церкви перестала бути внутрішньою справою Церкви. Відбулося активне політичне втручання і адміністративний тиск на віруючих Української Православної Церкви Московського і Київського Патріархатів з метою змусити їх прийняти проект створення ЄПЦ (Єдиної Помісної Церкви . ред ДФУ) саме в тому форматі, який вважали правильним Порошенко П.О. і в той час президентські політичні кола», – йдеться в заяві.
  За словами Добкіна, дії Порошенка «становлять небезпеку для соціального миру і політичної стабільності в Україні та містять ознаки кримінальних діянь, передбачених статтями 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України».
  Раніше ми повідомляли, що у Державному бюро розслідувань підтвердили існування кримінальної справи про розпалювання міжрелігійної ворожнечі, про що заявляв п’ятий президент України Петро Порошенко біля Печерського райсуду Києва. За словами ДБР, «СБУ почала розслідування за заявою вірян Київського патріархату».
  18 червня, Порошенко заявив, що йому інкримінують розпалювання міжрелігійної ворожнечі через отримання Томосу.
  Саму ж заяву Добкіна можна прочитати за посиланням https://glavcom.ua/pub/pdf/79/7943/34.pdf.

  Найсвіжіше

  Популярне