Вівторок, 28 Березня, 2023
Бiльше

  Влада Чорногорії депортує священників Сербського патріархату

  Відмовлено у перебуванні на території Чорногорії священикам з міст Ульцин та Плєвля: разом із сім’ями вони повинні залишити країну.
  Як повідомляє Katera.news, 17 червня ввечері заступнику архієпископа Сербської православної Церкви, протоієрею-ставрофору з Плєвіла Саші Янічу було вручено запрошення звітувати до відділу прикордонної поліції в Плевелі о 9 годині ранку. 
  У Сербській православній Церкві вважають, що 18 червня можуть депортувати священика Сашу Янича. «існує виправданий страх, що священикові Саші Янічу буде передано рішення про депортацію завтра», – йдеться на сайті Сербської церкви.
  Телеграм канал «Чорногорія: Пряма лінія» опублікував петицію, щоб залишити священників Сербського патріархату в Чорногорії.

  Автокефалія Чорногорської Церкви

  До 1918 року Чорногорська православна церква була незалежною, але після утворення Югославії її підпорядкувала Сербська православна церква, яка отримала все майно. Президент Чорногорії збирається домогтися відновлення Чорногорської автокефальної церкви.  Він звинуватив Сербію і Росію в сприянні масштабних протестів проти закону про свободу віросповідання, який протестувальники вважають підставою для «націоналізації» об’єктів нерухомості, що знаходяться у фактичному розпорядженні Сербського патріархату.
  Маленька балканська Чорногорія стала епіцентром церковно-політичного конфлікту в перші два місяці 2020 року. Місцева влада, надихнулась прикладом церковного успіху України, вирішили позбутися впливу сусідньої Сербської церкви. Сербська патріархія – впливовий гравець на просторі колишньої Югославії. Церковники досить консервативні і люблять займатися трохи не своїми справами, а саме озвучувати політичні заяви.
  В кінці січня єпископ РПЦвУ приїхав у Чорногорію підтримати античорногорські мітинги. Там були помічені Сербські прапори. Представники російської церкви обговорили із сербськими колегами проблеми Сербського патріархату в Чорногорії і Московського патріархату в Україні. Обидві Церкви намагаються зміцнювати свої юрисдикції в названих країнах, незважаючи на бажання значної частини місцевих віруючих мати незалежну, автокефальну Церкву.
  Зауважимо, що на території Чорногорії проходили мітинги Сербів під керівництвом ГРУ Російської федерації. Росія намагається всякими способами підтримати чужу для Чорногорії церкву – Сербську. Прагнення чорногорців мати власну церкву в Москві пояснили «агресивним націоналізмом». А всі дії спрямовані на здобуття автокефалії названі «розколом» і «боротьбою з православ’ям». 
  Варто зазначити, що 27 грудня 2019 року чорногорський парламент затвердив закон «Про свободу віросповідання та переконань і правове становище релігійних громад».
  Раніше президент Чорногорії Джуканович звинуватив Сербську православну церкву у підтримці ідеї Великої Сербії, тобто сепаратизмі. Сербський сепаратизм в Чорногорії підтримала Російська церква, а також очільник РПЦвУ Онуфрій та патріарх РПЦ Кіріл, а Президент Сербії Вучич забажав захищати сербів в Чорногорії.
   
   

  Найсвіжіше

  Популярне