Неділя, 5 Грудня, 2021
Бiльше

  Сербська «політична» церква активно втручається в політику Чорногорії

  Сербська православна церква (СПЦ), яка довго вчилась «політичному православ’ю» у своїх наставників з Російської православної церкви (РПЦ), випробовує свої нові знання та навички на політичній арені Балкан.
  Глава Чорногорсько-Приморської митрополії СПЦ митрополит Амфілохій (Радович) закликав віруючих не голосувати за «безбожну владу» Чорногорії на майбутніх у вересні цього року парламентських виборах.
  Відповідне повідомлення з’явилось на сайті проросійського видання «СПЖ».
  Такі заяви владики прозвучали у відповідь на порушену кримінальну справу, яку завела поліція Чорногорії за фактом будівництва Чорногорсько-Приморською митрополією СПЦ без відповідних погоджувальних документів.
  Це точно у дусі «політичного православ’я» нехтувати чинним законодавством, порушувати встановлені норми суспільного життя. А коли правоохоронні органи вимагають відновлення законності, «політично-православні» організації тут же звинувачують владу в «безбожності» та «гоніннях на Церкву».
  І це в той час, коли всі претензії та вимоги чорногорської влади цілком обґрунтовані, а порушені кримінальні провадження не виходять за рамки закону.
  Щось схоже ми протягом тривалого часу могли спостерігати з боку Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП). А тепер, ще й СПЦ взяла у свою практику «політичне православ’я».
  Втім, відкрита політична агітація розставляє всі точки над «і». І тепер митрополит Амфілохій може пишатись своєю приналежністю до Сербської «політичної» церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне