Понеділок, 20 Травня, 2024
Бiльше

  Проросійські ЗМІ запустили фейк про об'єднання ПЦУ і УГКЦ

  Промосковські пропагандисти нещодавно запустили по всіх своїх каналах фейкову інформацію про нібито об’єднання Православної церкви України з Української Греко-католицькою церквою.
  Така пропаганда тривала кілька днів. Спочатку офіційні канали РПЦ поширили новину, що “Інститут зовнішньополітичних досліджень анонсував нове комплексне дослідження яке має на меті вивчення громадської думки українців і забезпечити шляхи приєднання УГКЦ до ПЦУ”. У комплексі російські фейкомети приплели туди, ще й гаранти Європейського Союзу, а саме дослідження ведеться “за підтримки Фанару” (Вселенського патріарха Варфоломія).
  Наступного дня згаданий вище Інститут зовнішньополітичних досліджень, на якого посилались пропагандисти опублікував спростування цієї інформації й пояснив, що їхній сайт зламано хакерською атакою. «Повідомляємо Вам, що наш сайт зазнав хакерсткої атаки та 03.06.2020 була опублікована фейкова інфомація стосовно так-званого дослідження: «Вивчення громадської думки громадян та забезпечення найбільш ефективних шляхів приєднання української та русинської греко-католицьких церков до православної церкви україни, а також створення дорожньої карти використання української». Інформація вже видалена з сайту.Просимо вибачення за незручності!» (орфографія збережена).
  Що цікаво, у спростуванні на сайті Інституту зовнішньополітичних досліджень у цьому повідомленні було допущено одразу кілька помилок. Саме посилання вже зникло, адже на сайт досі ведеться хакерська атака і зараз інформація абсолютно протилежна.

  Наш редактор спробував зв’язатись з Інститутом зовнішньополітичних досліджень, на якого посилаються прокремлівські ЗМІ, адже на сайті знову появилась протилежна інформація. Ми набрали два офіційні номери які вказані у контактах Інституту, проте один номер не відповідав, а інший +38 (097) 487 20 00 – на запитання чи це Інститут зовнішньополітичних досліджень, відповів «ви помилились номером».
  Вато зазначити що номер +38 (097) 487 20 00 – на сайті стоїть, як мінімум із 19 жовтня 2019 року. Цю інформацію можна перевірити у веб-кеші. Тобто вже майже рік на сайті інституту стоїть номер який не має відношення до самого інституту. Це виникає ще більше питань.

  Московські пропагандисти намагались довести своїм читачам, що політики втручаються у релігійні організації (ЄС виділяє гаранти). Ця провокація була спрямована на руйнування нормального діалогу про єдність між ПЦУ і УГКЦ.
  Речник ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) у соціальній мережі Facebook заявив, що «ніякої “згоди ВРЦіРО” не було і не може бути! Все це скидається на провокацію», а «фейк розмістили для того, щоб зробити статтю».  Ніхто з авторитетних українських чи закордонних ЗМІ не поширив цю новину. Варто зазначити, що до інформаційної атаки та дискредитації Вселенського Патріарха, ПЦУ та УГКЦ окрім проросійських “помийок” на подобі ZIK, СПЖ, Расколам.нет, 112 канал, Strana.ua (доступ на території України заборонено) приєднався навіть почесний патріарх Філарет.
  Вперше фейкова інформація про об’єднання з’явилась на маріонеточних сайтах приблизно після обіду, якраз тоді коли в церквах починається богослужіння, приблизно 16:30-17:00. Буквально за лічені години цю фейкову інформацію прокоментував для ZIK (придбаний у 2019 році Медведчуком) почесний патріарх Філарет. Виникає питання, як за кілька годин пресслужба проросійського каналу Медведчука змогла домовитись на прийом із Філаретом, адже зустрічі із першоієрархами треба записуватись заздалегідь, прибути на Пушкінську 36, записати інтерв’ю в досить пізній вечірній час, змонтувати відео та в той же день опублікувати його? Досить підозріла відкритість до проросійських ЗМІ збоку Філарета і підозріла оперативність ЗІКу.
  Нагадаємо, це вже не вперше почесний патріарх Філарет коментує фейкову інформацію і діє в інтересах Кремля.

   
   

  Найсвіжіше

  Популярне