Понеділок, 2 Жовтня, 2023
Бiльше

  Лавра – як хворий зуб: якщо запустити, доведеться йти до хірурга, – Юраш

  Директор Департаменту в справах релігій Мінкультури Андрій Юраш вважає, що якщо зволікати із передачею Києво-Печерської лаври від Московського патріархату іншим конфесіям то все одно доведеться приймати політичні рішення. Чиновник порівнює ситуацію «з хворим зубом, який нікому не хочеться лікувати, але, якщо запустити, доведеться йти до хірурга».
  «Є певні речі, яких можна деякий час уникати, але зовсім ігнорувати не вдасться. Питання Лаври – одне з таких. Воно є і залишатиметься одним із першорядних для суспільства», – сказав Юраш Голосу Америки.
  За його словами, «ця суспільна петиція є індикатором, що суспільство незадоволене, що дуже велика суспільна група теперішній стан речей не сприймає і не сприйматиме в майбутньому»;
  Щоб знайти баланс між більшістю, яка хоче бачити зміни, і меншістю, яка категорично цього не сприймає і хоче залишити все як на думку Юраша, потрібен широкий політичний діалог стосовно державного реґулювання пам’ятників культури, які перебувають у віданні певних релігійних організацій. А відтак – прийняття політичних рішень.
  «Такі рішення – навіть якщо вони спочатку викличуть неоднозначну суспільну реакцію – згодом стають суспільним благом. Бо пережити неспокій сьогодні означає упередити набагато глобальніші можливі виклики завтра», – зауважив Андрій Юраш.
  Як висновує урядовець, Кабмін може приймати будь-які рішення. Але на Кабмін не можна перекласти весь тягар рішень політичних, так само як і відповідальність за їх неприйняття.

  Найсвіжіше

  Популярне