Четвер, 4 Березня, 2021
Бiльше

  Проєкт «антиТомос»

  Справжня інформаційна кампанія, фронтменами якої виступили Усік та Ломаченко, ролі, які відведено їм в «російському кіно», переконують, що це не випадковий збіг обставин. Російська церква розвиває контрнаступ, саме російська, а не її філіал в Україні.
  Маючи підтримку у самій верхівці нинішньої влади у вигляді заступника голови офісу президента та керівника СБУ, вона зробила очевидний і елементарний з точки зору піару хід, залучивши до цієї кампанії осіб нібито зі сторони, які погодилися стати частиною проєкту «антиТомос».
  Не виключено при цьому, що двоє боксерів, особливо Усік, щиро вірять у те, що роблять. В Усіка вже давно мізки промиті російським православним міфом. Напевно він дійсно є релігійною людиною, але віра – річ тонка, і тут до фанатизму – один крок.
  Насправді, ніхто ж не думає, що велика кількість інтерв’ю Усіка на ватних телеканалах – це просто інтерв’ю, так само і що його з Ломаченком заяви в дусі навіть не російської церковної, а кремлівської парадигми, є їхньою вільною творчистю.
  Фактично, вони зробили типову для зірок річ – знялися в рекламі певного продукту. Для когось це зубна паста, а для них – московська псевдодуховність.
  Тому і для нас важливим мають бути не ці двоє, і не хайп, які вони піднімають, а розуміння, що ведеться системна, покрокова робота для утримання України в російському релігійному полі, що свідомість людей в Україні бомбардують такими персонажами.
  Втім, і робиться це по-московські агресивно і кондово, тому скоріше за все, головною цільовою аудиторією проекту є власна паства, яку треба втримати навіть від думок про лояльність до ПЦУ, і тим більше від думок про перехід до неї.
  Чи є в цій історії місце Богу? Нема.
  Євген Булавка, політолог

  Найсвіжіше

  Популярне