Четвер, 22 Вересня, 2022
Бiльше

  До чого готуються в РПЦвУ, прикриваючись лементом про «гоніння»

  Керуючий справами РПЦвУ (УПЦ МП) митрополит Антоній (Паканич) на власній сторінці у Facebook заявив, що відносно Московського патріархату в Україні здійснюється «справжній терор».
  Галас, який здіймають священники вказаної конфесії та навколоцерковні організації підпорядковані Кремлю, разюче розростається у своїх масштабах.
  Митрополит Антоній не стримувався у висловах і прямо ототожнив владу часів Зеленського з владою часів Порошенка. Наводимо слова ієрарха: «Здавалося б, ті часи і та політика тиску на Церкву, що суперечить законам України, повинні були назавжди залишитися в минулому. Адже наш народ на виборах чітко і однозначно просигналізував про неприйнятність курсу т.зв. Армовіри. Однак ми бачимо, що через певні причини цей курс продовжує залишатися дійсністю. Нинішня влада або удає, що цього немає, або ж просто продовжує політику, яка навіть з електоральної точки зору не виправдала себе», – заявив владика.
  Таким чином, РПЦвУ обережно починає протиставляти себе чинній українській владі. Втім, градус і частота звинувачень, що лунатимуть з вуст РПЦвУ прогнозовано лише зростатиме.
  Питання полягає в тому, чи не прикривається за ширмою лементу про «гоніння» підготовка до якихось активних і не самих приємних для України дій?
  На жаль, висновки можна зробити не втішні. Масові заяви про «гоніння», так звані переслідування священників РПЦвУ за порушення законодавства, пожежі в господарських приміщення РПЦвУ та «гумконвой» Російської Федерації, який готується прямувати у Києво-Печерську Лавру свідчать про те, що з високою долею ймовірності Кремль готується захищати «святую русскую вєру» на території України.
  Сподіватись на те, що такий захист відбуватиметься виключно в дипломатичному та юридичному полі, на разі, не доводиться. Особливо враховуючи досвід захисту Російською Федерацією російськомовного населення у Донецькій та Луганській областях й Криму.

  Найсвіжіше

  Популярне