Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Фейки та апокаліптичні сценарії про коронавірус: Як Росія підриває Європу

  Прокремлівські акаунти в соцмережах і російські прокремлівські медіа ведуть кампанію з дезінформації на кількох мовах країн ЄС і намагаються нагнітати сумнів, паніку і страх, а також підірвати довіру суспільства до систем охорони здоров’я країн ЄС.
  Про це заявила Європейська служба зовнішньополітичної діяльності (EEAS), яка поєднує в ЄС функції зовнішньополітичного відомства і реалізує загальну для ЄС політику безпеки і оборони.
  За даними відомства, з 22 січня по 10 березня в Євросоюзі було виявлено майже 80 прикладів дезінформації про захворювання COVID-19, як від приватних акаунтів, так і від акаунтів проросійських організацій.
  Його автори вважають, що метою кампанії є поширення паніки і страху, спроба розділити європейське суспільство. У Брюселі стверджують, що прагнення творців фейків підірвати віру в ефективність медичних організацій може зашкодити ефективній боротьбі з епідемією в Європі.
  Основними розповсюджувачами дезінформації, за словами авторів доповіді, є акаунти в соцмережах, які раніше писали про протести «жовтих жилетів» у Франції, а тепер залишають повідомлення про коронавіруси англійською, іспанською, італійською, німецькою та французькою мовами. У їхніх повідомленнях інфекція постає як штучна хвороба, перетворена на зброю.
  Також в цих акаунтах поширюються апокаліптичні історії, в яких основними винуватцями того, що відбувається називаються капіталісти, які отримують вигоду від епідемії. Також в них розповідається про те, «наскільки успішно справляється з коронавірусів Росія під керівництвом Владіміра Путіна».
  Про причетність Росії до поширення фейків в кінці лютого повідомляла британське видання Guardian з посиланням на американських чиновників. Тоді мова йшла про те, що автори повідомлень в деяких акаунтах намагалися підірвати довіру до органів влади в США.

  Найсвіжіше

  Популярне