П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Розіспіваний хлопчик. Як Кремль зробив з 12-річного волинського співака ідеологічну бомбу

  Юного волинського співака Максима Ткачука і його бабусю просто використовували в кремлівських пропагандистських іграх навколо «побєдобєсія».
  І тут раптом раптово в вихорі штучно зрежисованих скандалів виникло щось вже зовсім позамежне. Проросійські медіаресурси в Україні розганяють інформацію, що націоналісти труять 12-річного Максима Ткачука. Розповідається, що юний волинянин просто заспівав пісню «Смуглянка» на міжнародному конкурсі, просто був одягнений в червоноармійську гімнастерку та пілотку. А ще про те, що цькування почав депутат Волинської облради від «Свободи» Олександр Пирожик, звернувши увагу на виступ української дитини на міжнародному конкурсі, присвяченому чомусь «Великій перемозі». І чомусь в Лондоні. Що це було, запитаєте ви. А це вдалий купаж із провокаторів, корисних ідіотів і проукраїнськи налаштованої громадськості, який виготовили в Москві і який зараз виливається винною піною на голови всіх нас.

  Навряд чи 12-річний Максим щось робив чи не робив навмисно на догоду «рускому міру». Як і його бабуся, яка виховує онука одна в українському райцентрі, навряд чи могла самостійно купити костюмчик червоноармійця на свою пенсію. Хтось інший проспонсорував саме таку подачу пісенного матеріалу. Хтось знайшов Максима і запропонував поїхати заспівати до Лондона. А відмовитися від такої привабливої ​​пропозиції явно небагатій бабусі, яка самостійно виховує талановитого онука, було, швидше за все, не під силу. І через природне прагнення вхопитися за рідкісний, а може, і єдиний за все життя шанс відвідати Лондон, і через нерозуміння, навіщо насправді їх з онуком туди звуть і кому це буде вигідно.
  Цікаво, що до розкручування цієї теми підключилися дуже серйозні пропагандистські ресурси. Видання «Страна.ua», наприклад, опублікувало коментар бабусі Максима Лариси Володимирівни, яка розповіла, що їм страшно і як у дитини погіршився душевний стан. Про цькування хлопчика пишуть всі російські видання. Зірки російської сцени запускають загальносвітовий флешмоб, закликаючи всіх виконувати «Смуглянку» в знак солідарності з українською дитиною.

  Що стосується «престижного пісенного конкурсу Stars of the Albion в Лондоні», то тут зовсім цікаво. Його засновницею і директором значиться Євгенія Терентьєва – композитор, піаністка, продюсер та інше. Однак на сайті «Вісник палати російськомовних громад Великобританії» ми теж знаходимо якусь Євгенію Терентьєву – володарку «Королівської Нагороди» та «Великої Золотої Медалі ім. Франца Кафки». Зокрема, повідомляється, що вона взяла участь у британському «Россотруднічєствє» музично-літературному спектаклі, який відбувся 9 листопада і був присвячений 100-річчю «Жовтневої революції». «Представник буржуазної аристократії, Євгенія Терентьєва виконувала старовинні російські романси, наповнені джерельною чистотою і піднесеністю почуття», – йдеться в замітці. А ще на сайті «Вісника російськомовних» є фото цієї жінки, один в один схожою на ту Терентьєву, яка красується на сайті конкурсу «Зірки Альбіону». Там само величезна кількість вітальних послань співвітчизникам за підписом російських депутатів Держдуми і Сергія Лаврова. Російські офіційні особи бажають британським російськомовним успіхів на службі батьківщині.
  Сподіваюся, ні в кого не викликає сумнівів джерело фінансування подібних заходів? Те, що дитину і його бабусю просто використовували, очевидно навіть для тих, хто поширює байку про «страшних націоналістів». Схоже, ми стали свідками запуску чергового сіквела «розіп’ятого хлопчика», яким російські пропагандисти та їхні посібники намагаються розігнати ненависть до українців. За жінками і дітьми, як і було обіцяно.
  Російська зграя не гребує використовувати в антиукраїнській кампанії дитину, пенсіонерку, пам’ятні дати і скорботні події. Спроба представити Україну країною – пособницею нацистів робиться Росією не перший раз. Згадаймо слова Путіна про те, що росіяни самі виграли війну, без участі українців. Або навмисне бажання п’ятої колони в Україні ходити маршами саме 9 травня. Синхронно з російським великодержавним «побєдобєсієм». Росіяни та їх симпатики абсолютно відкрито критикують постмайданну Україну за те, що вона сумує разом з усім світом 8 травня. Досить просто набрати в пошуку «Безсмертний полк – Україна», і ви побачите, як любителі георгіївських стрічок насміхаються над маками – офіційним символом схиляння перед пам’яттю мільйонів загиблих. Навіщось росіянам необхідно переконати весь світ, що Україна просто-таки «Четвертий рейх у плоті», тому що дає відсіч російській окупації і не визнає «приєднання» Криму.
  Офіційний український ідеологічний маятник хитнувся в бік «руского міра» після того, як основною ідеєю оновленої України стала «яка різниця». Телеканали, пов’язані з російськими грошима, повернули в ефіри радянські фільми, російських виконавців, а з ними й імперські смисли про «один народ». Так, наприклад, на «112» каналі взялися транслювати «Аншлаг», половина учасників якого є підписантами того самого колективного листа Путіну. Того позорища, що з’явилося навесні 2014 р в якому російські діячі культури схвалюють окупацію українських земель.
  Останнім часом часто доводиться чути про людинолюбство, про примирення, якому заважають то «войовнича меншість», то «жахливі націоналісти». При цьому оповідачі якось забувають, що справжні націоналісти воюють з російським окупантом. Їм ніколи ганятися за дітьми по інтернету і пісенних конкурсах. Добровольці й українські військові регулярно підгодовують бабусь і дітей, які опинилися в нестерпних умовах на сході країни. Недавній випадок обстрілу російськими найманцями машини ЗСУ, яка привезла продукти жителям «сірої зони», тому підтвердження. Про це воліють мовчати ті, хто зараз типу стурбований долею маленького Максима. Насправді ці сили розраховують, що якомога більше число українців, обурених голослівними звинуваченнями, виллють гнів на дитину і його бабусю. Вакуум, створений байдужістю, заповнює задушливий сморід «руского міра». У тому числі і в методах, якими намагаються очорнити українців.
  Джерело: Лариса Волошина, dsnews.ua

  Найсвіжіше

  Популярне