Вівторок, 28 Травня, 2024
Бiльше

  Варфоломій закликав Єрусалимського патріарха відкликати неканонічну ініціативу собору в Йорданії

  Сувору відповідь дав Вселенський патріарх Варфоломій І на лист патріарха Єрусалимської Православної Церкви Феофіла. Патріарх Константинопольської православної церкви закликав Єрусалимського патріарха «відкликати неканонічну ініціативу» собору в Йорданії, яка підриває Вселенський престол.

  Про це повідомляє Оrthodoxtimes.

  Також, у своєму листі Вселенський патріарх висловлює здивування тим, що лист, надісланий Єрусалимським патріархом, вперше написаний англійською мовою, а не грецькою, як це було зазвичай прийнято у листуванні між ними.

  У той самий час Вселенський патріарх Варфоломій нагадав патріарху Феофілу, хто є першим між православними предстоятелями і хто має право скликати всеправославні собори.

  Нагадаємо, Єрусалимський патріарх Феофіл почав просувати ідею всеправославного Собору по «українському питанню» після відвідин Москви і зустрічі з Путіним.

  «Не варто нагадувати про позицію, яку займає ваш Патріархат у диптиху Пресвятої Православної Церкви, а також той факт, що в канонічному порядку, який завжди і до недавнього часу поважали всі Православні Церкви, Всеправославні собори завжди скликав Вселенський Патріарх, який головує на цих соборах. Якій єдності хоче служити ваша ініціатива, якщо перший серед православних предстоятелів, відсутній у запропонованому вами Синоді?».

  Патріарх Варфоломій наголосив, що євхаристичне спілкування ніколи не переривалось, окрім російської православної церкви.

  Раніше Предстоятель Кіпрської Церкви рішуче відкинув авантюру РПЦ щодо собору в Аммані. «Тільки Вселенський патріарх і ніхто більше може скликати Собори або Архієрейські собори», — підкреслив архієпископ Хризостом II.

  Російська православна церква домагається скликання всеправославного собору для вирішення «українського питання». РПЦ має на меті вибудувати опозицію Вселенському патріарху Варфоломію І на цьому соборі й заручившись підтримкою й авторитетом кількох церков засудити надання автокефалії Православній церкві України.

  Найсвіжіше

  Популярне