Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  У РПЦвУ дозволили не поминати ім’я патріарха Кіріла

  Керуючий справами РПЦвУ прокоментував рішення окремих священників не поминати предстоятеля РПЦ.

  Керуючий справами Московської церкви в Україні Антоній стверджує, що деяким священникам дозволяють не поминати під час служби патріарха РПЦ Кіріла, щоб не було суперечок і протистоянь. Про це Антоній розповів в інтерв’ю «Главкому».

  Керуючий справами УПЦ МП говорить, що протистояння з приводу поминання на літургіях патріарха Кіріла виникають «особливо на західній Україні». «У нашій церкві традиційно патріарх поминається всюди, хоча в інших помісних церквах у парафіях поминаються тільки свої правлячі архієреї», – зазначає Антоній і додає, що дозвіл не поминати в Україні під час служби патріарха РПЦ було отримано від попередника Кирила патріарха РПЦ Алексія ІІ. «Норма нашої церкви поминати патріарха, але мир понад усе, щоби не було провокацій та протистоянь», – запевняє керуючий справами Московської церкви в Україні.

  Антоній стверджує, що до їхньої церкви ходять «люди різних вподобань, але якщо це питання на даний момент для когось є проблемним, надивилися телебачення, начиталися преси, наприклад, не можуть відокремити політику від релігійного життя, тоді на якийсь час дозволяється відхилення від норм».

  Найсвіжіше

  Популярне