Неділя, 14 Квітня, 2024
Бiльше

  РПЦвУ продовжує інформаційну війну. Поле битви – Кіпр

  У Кіпрській Православній Церкві, яка, згідно з рішенням свого Синоду, офіційно займає нейтралітет у конфлікті щодо України між Москвою і Константинополем, намітилась група з трьох митрополитів, які повністю стали на бік РПЦ і транслюють її антиконстантинопольські гасла.

  Предстоятель Кіпрської Церкви засудив їхню заангажовану позицію, митрополити вступили з ним у сперечання, офіційний сайт РПЦвУ надав їм свій медійний майданчик — на противагу предстоятелю Кіпрської Церкви.

  Про це повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на сайт РПЦвУ.

  «Митрополити Кіпрської Православної Церкви Лімасольський Афанасій, Кіккський Никифор і Тамасоський Ісая відповіли на звинувачення Предстоятеля Кіпрської Церкви Блаженнішого Архієпископа Хризостома ІІ в порушенні ними „нейтралітету“ відносно „ПЦУ“ та заявили, що рішення про визнання цієї новоствореної структури приймалося всупереч канонам і церковному порядку», — розпочинає свою новину 18 грудня сайт РПЦвУ з посиланням на видання «Рolitis».

  При цьому не розкривається зміст позиції Кіпрської Церкви та її предстоятеля. Зате докладно транслюється приватна думка вказаних трьох єпископів. Вона зводиться до того, що позиція «нейтралітету», яку зайняла Кіпрська Церква щодо українського питання, не означає припинення євхаристійного спілкування або будь-яких інших церковних відносин з Москвою чи Константинополем, але цей нейтралітет «належить до проблеми, яка виникла через рішення надати автокефалію Церкві України, всупереч священним правилам і чинному церковному порядку».

  «Водночас митрополити Лімасольський Афанасій, Кіккський Никифор і Тамасоський Ісая відповіли і на „закиди“ Предстоятеля Церкви Кіпру, що вони провели конференцію з чернецтва спільно з Синодальним відділом РПЦ. Архієреї у свою чергу зауважили, що Блаженніший Архієпископ Хризостом ІІ, піддавши критиці їхню позицію, не згадав про співслужіння митрополита Константського Василія (Караянніса) з представником „ПЦУ“ Євстратієм Зорею, що мало місце 30 листопада 2019 року…», — пише сайт РПЦвУ.

  Як повідомляє «Релігія в Україні», офіційний сайт РПЦвУ протягом 2019 року тричі дезінформував про ставлення Афону до ПЦУ. У липні цього року «Центр інформації УПЦ» дезінформував про «повторну канонізацію» святителя Луки (Войно-Ясенецького) в ПЦУ і Константинополі. У серпні цього року ці ж медіаресурси РПЦвУ викривили рішення Грецького Синоду з українського питання, залучивши до своїх союзників богослова-опозиціонера, від якого відмежувалася навіть РПЦ. У тому ж місяці депутат від «Опозиційного блоку», бізнесмен і найбільший меценат РПЦвУ Вадим Новинський спотворив статут ПЦУ, приписавши невластиву їй залежність від Константинополя та повторюючи фейки спікерів РПЦ.

  Найсвіжіше

  Популярне