Середа, 28 Лютого, 2024
Бiльше

  «Без нашої церкви не може бути нашої держави» – Петро Порошенко

  «Його Блаженство правильно сказав, церкву ми сприймаємо як духовний фундамент державності України, державного будівництва. Бо без нашої церкви не може бути нашої держави і цим пояснюється наші рішучі дії у створенні і будівництві церкви».
  Про це сьогодні заявив Петро Порошенко в Михайлівському соборі після святкової літургії з нагоди річниці Об’єднавчого собору. Порошенко зазначив, що об‘єднавчий собор трьох гілок українського православ’я, який відбувся рівно рік тому, і отримання Томосу про автокефалію стали головною подією його життя.
  «Коли рік тому ми почули цю звістку, то вся площа плакала від щастя. Запам’ятайте ці емоції. І під час собору в Софії, де я мав високу честь бути присутнім, мені здавалося,  що там Пресвята Богородиця і Святий Дух разом з нами», – поділився спогадами Порошенко.
   
  Також Порошенко зазначив, що в 2020 році Православну Церкву України визнають ще кілька церков, а РПЦ яка цьому перешкоджає опиниться в ізоляції.
  «На жаль, зараз бачимо, як вірян ПЦУ починають переслідувати, чого ми точно не можемо допустити. Кремль вважає руйнування ПЦУ своїм державним завданням. Але у 2020 році ще декілька церков визнають Православну церкву України, і РПЦ,  яка цьому перешкоджає, опиниться в ізоляції. Нічого в них не вийде, бо ми сильні і вільні. І церква для нас є духовним фундаментом державності».

  У той самий час він згадав, як рік тому зі стін Михайлівського золотоверхого собору до святої Софії пішли ієрархи церков, щоб створити незалежну церкву. «Ми глибоко вдячні Його Всесвятості Вселенському патріарху Варфоломію. І всім небайдужим українцям. Нас мало бути мільйони, щоб наша молитва про власну Церкву лунала голосно і переконливо. Господь почув наші молитви. І ця Божа благодать відбулася».

  «Сотні парафій скористалися можливістю приєднатися до ПЦУ. Сім тисяч приходів – це ознака того, що ми належимо до числа найбільших православних церков» – сказав Петро Олексійович Порошенко.

  «Православна церква України відбулася і буде міцніти. І українська держава відбулася і буде міцніти. Все буде добре бо з нами Бог»  підсумував 5-тий президент України.

  Предстоятель ПЦУ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній подякував Порошенку, відзначивши, що завдяки його зусиллям та вірі рік тому стало можливим об`єднання українського православ`я та отримання Томосу про автокефалію.

  «Ви зробили дуже багато. Ваші дипломатичні здібності, ваша віра і надія на Бога також зробили велике чудо. Тому що кожен з нас вніс ту лепту, яка стала загалом визначальною справою в життя на тільки української церкви, а й української держави. Тому ваше імя назавжди вписане в Томос як того, хто працював для того, щоб церква була об‘єднана і отримала Томос»,  зазначив Епіфаній.

  Єпископ Константинопольської православної церкви, митрополит Галльський Еммануїл у своїй промові також відзначив роль Порошенка у створенні єдиної помісної ПЦУ.

  «Тут з нами високоповажний пан Петро Порошенко, котрий як ніхто інший доклав зусиль для створення української церкви. Але зробив він це не для того, щоб зробити церкву для себе самого. Він допоміг задля того, щоб існувала в Україні єдина церква, яка б не боялася служити в інтересах людей без зовнішнього втручання»,  наголосив Еммануїл.

   

  Нагадаємо в святій Софії відбувся Архієрейський Собор ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне