П’ятниця, 12 Квітня, 2024
Бiльше

  Синод ПЦУ ухвалив пожиттєві гарантії для патріарха Філарета

  Священний Синод Православної Церкви України на засіданні у четвер, 5 грудня, ухвалив рішення про надання пожиттєвих гарантій почесному Патріарху Філарету.

  ЗАЯВА: Про гарантії забезпечення достойного становища Почесного Патріарха Філарета

  На засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 5 грудня 2019 року було розглянуте питання щодо положення Почесного Патріарха Філарета і забезпечення умов його життя та діяльності у зв’язку із завершенням процедури ліквідації релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату».

  Синод ухвалив наступні рішення:

  1. Враховуючи минулі особливі заслуги у розбудові Церкви та з метою забезпечення достойного становища Почесного Патріарха Філарета після завершення процедури ліквідації релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» та враховуючи позицію Почесного Патріарха Філарета – утворити релігійну організацію у складі Православної Церкви України у формі місії.

  2. Почесний Патріарх Філарет має право для пожиттєвого проживання і використання для своєї діяльності комплексу будівель за адресою місто Київ, вулиця Пушкінська, 36.

  3. Почесний Патріарх Філарет має пожиттєве право на звершення богослужінь у Володимирському соборі міста Києва.

  4. Пожиттєве матеріальне утримання Почесного Патріарха Філарета і фінансування релігійної організації у формі місії здійснюється за рахунок відрахувань від Володимирського собору міста Києва та добровільних пожертв.

  Наголошуємо, що неодноразово поширювані думки, нібито Православна Церква України «бажає викинути Патріарха Філарета на вулицю» — не відповідають дійсності та безпідставно провокують непорозуміння серед віруючих та у громадськості.

  Найсвіжіше

  Популярне