Неділя, 14 Липня, 2024
Бiльше

  Сенцов у Європарламенті: Коли потягнете руку дружби Путіну, пам’ятайте про кожного із 13 тисяч загиблих в Україні

  Український режисер, колишній в’язень Кремля Олег Сенцов закликав європейських політиків не вірити президенту Росії Володимирові Путіну і не домовлятися з ним без участі України.

  Про це він сказав під час промови в Європейському парламенті, де він виступив як лауреат премії Сахарова 2018 року, повідомяє LB.ua.

  «Зараз ведеться багато розмов з приводу примирення з Росією, якихось переговорів. Я не вірю Путіну і закликаю вас не вірити йому. Росія і Путін обов’язково обдурять. Вони не хочуть миру на Донбасі, не хочуть миру в Україні. Вони хочуть бачити Україну на колінах, хочуть впливати на європейську і світову політику своїм силовим методом», – сказав Сенцов.

  Він зазначив, що у Європейського Союзу нині багато внутрішніх проблем, але вони не до порівняння з тим, що доводиться переживати Україні.

  «У ЄС зараз багато внутрішніх суперечок, розбіжностей, конфліктів. Як розвиватися, як реформуватися, що робити далі? Як кажуть у нас: нам би ваші проблеми. У нас усе набагато складніше. У нас стара корупційна система в країні, яка досі не змінена. У нас збройна агресія, щотижня гинуть військові. Це інший рівень проблем», – сказав він.

  Сенцов підкреслив, що Україна розраховує на Європейський Союз і не має іншого шляху розвитку, крім як інтеграції з ЄС.

  «Країна, яка, напевно, зараз є найбільшим єврооптимістом у світі – це Україна. Для нас немає іншого шляху розвитку, іншого виходу. Це питання виживання як для країни. Тому щоразу, коли хтось із вас буде думати, як протягнути руку дружби Путіну через наші голови, пам’ятайте про кожного із 13 тисяч загиблих в Україні, про сотні наших людей, які все ще перебувають у тюрмах і яких можуть катувати просто зараз, про тих кримських татар, які можуть бути заарештовані просто цієї миті», – сказав він.

  Сенцов також подякував Європарламенту за премію Сахарова.

  «Андрій Сахаров, Нельсон Мандела, Вацлав Гавел… Я ніколи не міг собі уявити, що коли-небудь моє ім’я будуть ставити в один ряд із цими людьми. Це велика честь і велика відповідальність. Дякую вам за це», – сказав режисер.

  Сенцов закінчив свою промову словами «Слава Україні!».

  Найсвіжіше

  Популярне