Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Віряни РПЦвУ самі не вірять у гоніння, – експерт

  «Вірні Московського Патріархату самі не поділяють пропагандистського наративу про гоніння, яке розповсюджує їхнє керівництво», – про це заявив релігієзнавець Дмитро Горєвой, коментуючи результати дослідження Центру Разумкова «Держава і Церква в Україні – 2019: підсумки року і перспективи розвитку відносин».

  Експерт пояснив, що 78.8% вірян РПЦвУ погодились з тим, що в Україні існує повна свобода совісті та рівність віросповідань перед законом. На думку Горєвого, це є свідченням того, що вірні цієї Церкви не поділяють того, про що говорять церковні єрархи, офіційні речники чи інформаційні джерела РПЦвУ, повідомляє РІСУ.

  Зазначимо також, що відповідно до даних соцопитування, майже половина вірян РПЦвУ (45.5%) вважають, що Церкви і релігійні організації занадто зловживають наданими їм правами і свободами.

  Нагадаємо, що 14 листопада у Києві презентували масштабне соціологічне дослідження на тему «Держава і Церква в Україні – 2019: підсумки року і перспективи розвитку відносин». Це відбувалося в рамках постійно діючого круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин», який організовує Центр Разумкова та Представництво Фонду К.Аденауера в Україні.

  Згідно з результатами опитування, дві третини українців вважають себе віруючими, проте довіра до церкви, як до морально авторитету зменшується. Також зафіксовано, що кількість вірян РПЦвУ неухильно знижується.

  Найсвіжіше

  Популярне