П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Богослов Кирил Говорун: РПЦвУ перетворюється на секту

  Колись одна з найбільш авторитетних Церков в Україні та й у православному світі фактично перетворюється на секту з дуже неоднозначним реноме серед інших православних. Про це написав відомий богослов, доктор філософії Кирил Говорун на своїй сторінці в соцмережах.

  «Дивлюсь на реакції деяких архієреїв РПЦ і УПЦ на процес канонічного визнання ПЦУ іншими Помісними Церквами і дивуюсь. З цим процесом можна не погоджуватися і висувати проти цього богословські чи канонічні аргументи, як це й роблять окремі архієреї в інших Церквах – але ж точно не реагувати у такий дикий і істеричний спосіб», – зазначив Говорун.

  Богослов важає, що так буває, «коли олігархи роблять собі кишенькових архієреїв з хлопців без освіти і церковності, але з апломбом і вмінням догоджати хазяївам. В результаті освіти і культури їм вистачає лише на амбівалентні вислови із сексуально-перверсивним підтекстом у соцмережах. А от на серйозну богословську розмову вони абсолютно не здатні».

  «Так, у українських олігархів серед активів не лише заводи-пароходи, але й святителі Божі. Якщо Церква це дозволяє, то чому б ні. Але результат цього дуже сумний: колись одна з найбільш авторитетних Церков в Україні та й у православному світі фактично перетворюється на секту з дуже неоднозначним реноме серед інших православних», – підсумував Кирил Говорун.

  Найсвіжіше

  Популярне