Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Росія хочу уникнути покарання за воєнні злочини

  Президент РФ Володимир Путін вніс до російської Держдуми законопроект, який пропонує відкликати визнання Росією Міжнародної комісії з розслідування порушень гуманітарного права під час міжнародних військових конфліктів.

  Міжнародну комісію зі встановлення фактів створили відповідно до додаткового протоколу 1977 року до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосуються захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, повідомляє «Європейська правда».

  Цей протокол був ратифікований СРСР в 1989 році. Законопроект пропонує відкликати визнання комісії Росією.

  У листі до глави Держдуми Путін пояснює, що запропонував відкликати визнання комісії через «виняткові обставини», які «зачіпають інтереси Російської Федерації і вимагають вжиття невідкладних заходів».

  Путін заявив, що комісія, створена в рамках Женевських конвенцій, давно не виконує свої функцій та «в нинішній міжнародній обстановці ризики зловживання повноваженнями комісії в політичних цілях з боку недобросовісних держав істотно зростають».

  Держдумі запропоновано розглянути законопроект 24 жовтня.

  На наміри Росії відреагував заступник глава МЗС України Сергій Кислиця, який вважає, що так РФ намагається уникнути відповідальності за свої злочини в іноземних конфліктах.

  «Очевидно, в Москві паніка або як мінімум розуміння потенційної відповідальності за злочини в ході російської агресії проти іноземних держав. Тому російські законодавці вирішили, що подальше визнання компетенції комісії не є доцільним», – зазначив заступник.

  Найсвіжіше

  Популярне