Капеланом є священник, який має не менше п’яти років служби. Також у нього має бути вища богословська освіта, яка дає право на безтерміновий мандат. Водночас священників УПЦ (в єдності з МП) не беруть в капелани.
Про це у подкасті “Тру сторі. Війна” розповів капелан 118 бригади ТрО Володимир Гладковський, передає видання 18000.com.ua
Він додав, що капелан може мати і вищу світську освіту, але вона передбачає право надання мандату на п’ять років.
“Коли є диплом про вищу освіту, визнаний державою, є диплом навчального закладу про духовну освіту, тоді можна подавати документи в Синодальне управління військового духовенства. Звідти документи направлять до Державної служби з етнополітики та свободи совісті, яка видає мандат. З ним можна пройти на посаду як капелан батальйону чи бригади”, – сказав Володимир Гладковський.
За його словами, такою є процедура для капеланів ПЦУ. У греко-католицької церкви є своя структура, у протестантів – своя.
Також священнослужитель розповів, що капелан має помічника.
“Це може бути людина, яка сумнівається у своїй вірі в Бога, але думає, що може якось допомагати. Помічником можна стати, якщо така посада є вільна. Помічник капелана – це солдат, який охороняє його, носить зброю, допомагає, може бути водієм, діловодом. І водночас він може брати участь разом із капеланом у духовному спілкуванні й проведені служби”, – пояснив капелан 118 бригади.
Як зазначив Гладковський, для священників УПЦ (МП) діє мораторій – їх не беруть в капелани.
“Це на офіційному рівні. російській церкві не видають мандат. Якщо ж священник перейшов з УПЦ до ПЦУ, то рішення щодо нього приймає архієрей. Є мандат – окей, немає – знімай підрясник”, – підсумував капелан.
Нагадаємо, архієпископ УПЦ США взяв участь у церемонії вручення рангу Майора капелану Повітряних військ.