Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  Кам’янець-Подільський: Віряни виступили за богослужіння українською мовою

  На території Здвиженської церкви у Кам’янці-Подільському 6 липня відбулися збори парафіян.

  Вони ухвалили рішення про приєднання релігійної громади храму до Православної церкви України, розповів сайту «Є» Василь Фенцур – директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

  Хрестовоздвиженська дерев’яна церква XVIII століття, яка є одним з об’єктів заповідника «Кам’янець», розташована під мурами кам’янецької фортеці. З 1991 й до 2023 року пам’ятка перебувала у безоплатному користуванні парафії УПЦ (мп). Утім, за рішенням Господарського суду Хмельницької області у липні 2023 року представників УПЦ (мп) зобов’язали покинути храм. Згодом від них було оскарження, однак наприкінці листопада Північно-західний апеляційний господарський суд ухвалив остаточне рішення – представники УПЦ (мп) мають виконати зобов’язання, зазначене у рішенні суду першої інстанції.

  Близько через місяць пам’ятка вже була без орендарів: представники УПЦ (мп) покинули храм 28 грудня. Того ж дня виконавча служба надала акт, за яким будівлю офіційно передали заповіднику. Від представників УПЦ (мп) у церкві залишилось небагато. Раніше, каже Василь Фенцур, ремонт тут зробили на швидку руку, обшивши стіни і стелю плитами ДВП із надписами. Це й усе. Церковне начиння забрали.

  Та богослужіння тут відбуватимуться надалі. Тільки молитва вже звучатиме українською, каже Василь Фенцур.

  «Ключі у нас. Ми виготовили усі необхідні документи, провели грошову оцінку. Чекаємо, коли Статут громади буде офіційно зареєстрований, а її представники звернуться до Фонду держмайна, аби укласти з нами договір про оренду. Парафіяни, будуть, ймовірно, в більшості ті ж, що ходили у цей храм. Але громада вже буде у підпорядкуванні Православної церкви України», – зазначив директор Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець».

  У майбутньому, згідно з договором оренди, інтер’єр пам’ятки XVIII століття відповідатиме канонічним вимогам, каже Василь Фенцур. Поступові зміни відбуватимуться у святині, коли вже тут облаштується релігійна громада ПЦУ. Перед цим вони мають отримати свій Статут та укласти відповідний договір про оренду із Фондом держмайна у Хмельницькій та Вінницькій областях.

  «Перший крок зроблено, далі – необхідно юридично оформити свій вибір. У дерев’яній церкві, як кажуть в Кам’янці, будемо нарешті молитися українською мовою та будемо просити Господа про Перемогу», – зазначила голова ГО «Батьківська Рада Кам’янця-Подільського» Наталія Секрідова.

  Найсвіжіше

  Популярне