Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  СБУ викрила агентурну мережу ФСБ під прикриттям УПЦ (МП), що поширювала прокремлівські наративи для дестабілізації України

  СБУ зібрала нові докази на агентурну мережу ФСБ, яка під прикриттям УПЦ МП намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні. На замовлення ворога вони створювали матеріали, направлені на розпалювання релігійної ненависті, які миттєво “підхоплювали” центральні телеканали та інтернет-видання РФ для поширення ІПСО.

  Про це повідомили в пресслужбах ГУ СБУ у столиці та Київщині та Київської обласної прокуратури. Зловмисникам загрожує довічне позбавлення волі.

  “Служба безпеки задокументувала нові факти протиправної діяльності агентурної мережі, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб рф. Члени цієї злочинної організації масово створювали та “розганяли” прокремлівські наративи та медійні провокації. Це мало дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію та розпалювати релігійну ненависть в Україні. У березні цього року в результаті комплексних заходів СБУ викрила учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів було затримано. Вони наразі перебувають в СІЗО”, – розповіли в пресслужбі.

  Як зазначили у Службі безпеки, слідством отримано додаткові докази протиправної діяльності функціонерів вказаної агентурної мережі. Головною метою фігурантів було розхитати суспільство на релігійному підґрунті. Викриті агенти прагнули поширити провокативні матеріали серед якомога більшого кола осіб. Викривлена інформація стосувалася участі державних установ в процесі переходу релігійних громад від УПЦ до ПЦУ.

  “Зокрема, на підставі розробленого керівниками злочинної організації сценарію, члени агентурної мережі відзняли псевдо документальний фільм під назвою “Пустые церкви Украины”: что происходит с захваченными храмами УПЦ” та опублікували на підконтрольних Youtube-платформах”, – додали в СБУ.

  Було встановлено, що розробка фільму проводилася у відповідності з отриманими з рф методичними рекомендаціями. Ці “вказівки” визначали порядок дій функціонерів, містили прописані шаблони висловлювань публічних осіб, інформаційні ресурси, які повинні використовуватися під час проведення підривної діяльності. Також у “методичках” були вказані конкретні державні особи та інформаційні ресурси, проти яких мали бути направлені фейки.

  Підготовлений контент зловмисники розповсюджували через десятки підконтрольних каналів у Telegram та YouTube, а також на сторінках у Facebook та офіційних сайтах єпархій УПЦ (МП). Одразу після оприлюднення замовних матеріалів їх миттєво “підхоплювали” центральні телеканали та інтернет-видання країни-агресора РФ для поширення ІПСО.

  Наразі, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури десяти учасникам злочинної організації, яка  виготовляла та поширювала матеріали щодо виправдовування та заперечення збройної агресії РФ проти України, повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри.

  Найсвіжіше

  Популярне