Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Зеленський подякував Вселенському патріарху за підписання комюніке Саміту миру

  18 червня президент Володимир Зеленський прокоментував приєднання Вселенського патріарха до фінальної заяви за підсумками саміту: «Я вдячний Його Всесвятості Патріарху Варфоломію за приєднання до комюніке та незмінну підтримку наших мироустановчих зусиль. Будуть і інші такі новини – інші нові приєднання до комюніке. Команда займається цим».

  Напередодні медіа звернули увагу на те, що під комюніке учасників Саміту миру в Швейцарії з’явився підпис Вселенського патріархату.

  Вселенський патріарх Варфоломей не коментував підпис, але виступив на Саміті миру. У своєму зверненні він висловив підтримку «справедливому та сталому миру в суверенній Україні».

  У зверненні Зеленський сказав, що Україна вже почала готувати наступні кроки після Саміту миру. Він додав, що провів сьогодні народу з дипломатами щодо закріплення відповідальних за регіонами, «щоб залучити ще більше учасників до спільної роботи над пунктами Формули миру».

  «Так само, як і перший Саміт миру, що відбувся у Швейцарії, групи мають стати максимально інклюзивними – щоб різні країни та лідери могли проявити себе. І, звичайно, продовжуємо працювати над підтримкою комюніке першого Саміту», – заявив він.

  Нагадаємо, Ватикан не підтримав декларацію Саміту миру. Водночас заявив, що цілком підтримує висновки Саміту.

  Найсвіжіше

  Популярне