Понеділок, 15 Липня, 2024
Бiльше

  ДЕСС закликала релігійних лідерів виступити проти кампанії з маскування злочинів РФ

  Керівництво так званої російської православної церкви, яке вже давно стало знаряддям розпалення ненависті та виправдання жорстокої війни проти України, отримало завдання переконати світову релігійну громадськість, що це Україна, а не рф порушує міжнародні принципи у сфері релігійної свободи.

  Про це повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті. 

  Зазначається, що патріарх Кіріл, який особисто відповідальний за заклики до геноциду українців, проголошення загарбницької імперіалістичної війни “священною” та інші дії, спрямовані на знищення української державності, культури, ідентичності, – має зустрітися з релігійними діячами і спробувати переконати їх, що “зло – це добро, а брехня – правда”.

  Через це в ДЕСС вирішили нагадати, Україна протягом років незалежності послуговувалася принципом релігійної свободи, в якому співіснують і користуються рівними правами представники всіх релігійних традицій

  “Справжнє горе і біду принесло віруючим російське вторгнення. Від початків російської агресії у 2014 році російська окупація як Криму, так і Донбасу супроводжувалася погромами євангелічних церков, гоніннями на греко-католиків і православних Київського патріархату. Священнослужителів і активних мирян били, заковували в кайданки, залякували, забороняли звершувати богослужіння українською. Захоплення молитовних будівель, побиття священнослужителів набрали системного характеру. Десятки баптистських, п’ятидесятницьких церков, “Залів Царств” Свідків Єгови, молитовних будинків мормонів і адвентистів, будівлі християнських навчальних закладів, зокрема й Донецькій Християнський університет, були захоплені проросійськими бойовиками і перетворені на військові казарми, військові тренувальні бази чи адмінбудівлі”, – зауважили у службі.

  Там наголосили, що з початком широкомасштабного російського вторгнення щоденною практикою стали вбивства священнослужителів, у тому числі в літургійному одязі, руйнування культових споруд, тортури та знущання.

  Під час окупації Київської, Чернігівської, Херсонської областей більш як 40 священників і пасторів, ченців, викладачів духовних навчальних закладів були страчені рашистами. Велика кількість священнослужителів – загинули під час обстрілів Донеччини, Луганщини і Харківщини. Армія рф повністю знищила або пошкодила щонайменше 630 храмів, молитовних будинків, синагог і мечетей. Були задокументовано факти використання загарбниками релігійних споруд як військових баз або прикриття вогневих позицій.

  “Навряд чи патріарх Кіріл, який готується лжесвідчити про “утиски Української православної церкви”, розказуватиме про 14 священнослужителів цієї церкви, вбитих тими, кому він обіцяв життя вічне за злочини в Україні. Також малоймовірно, що він згадає про 187 зруйнованих храмів, де до знищення його ім’я підносили за літургією. Українська православна церква не отримала і не отримає жодного співчуття від особи, яка претендує бути для її вірних “отцем і господином”, – підкреслюється в заяві ДЕСС.

  Там вказали, що сотні кліриків УПЦ звертаються до свого керівництва із закликом вийти зі складу російської церкви та припинити будь-які адміністративні відносини з організацією, що не приховує ненависті до українців.

  Крім того, як зазначили в ДЕСС, російська церква бере участь у ще одному злочині – індоктринації депортованих українських дітей.

  “Із перших днів повномасштабного вторгнення російські чиновники депортували дітей з дитячих будинків та інтернатів з окупованої Донецької області до Ростовської області, де з ними зустрівся митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій (Іванов). Священнослужителі РПЦ, за словами російського опозиційного студентського журналу DOXA та ресурсу Kidmapping, втягували депортованих дітей у мілітарно-шовіністичні заходи і прагнули викоренити в них українську ідентичність”, – наголосило відомство.

  Найсвіжіше

  Популярне