Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Священник ПЦУ назвав інформаційним проривом візит ВРЦіРО до Бразилії

  Українським релігійним діячам, які побували з адвокаційним візитом у Бразилії вдалося зробити справжній інформаційний прорив, розповівши й пасторам, і політикам, і дипломатам про несправедливу терористичну війну, яку Росія веде проти України.

  Про це розповів священик ПЦУ Ростислав Воробій, який у складі делегації Всеукраїнської Ради Церков побував у Бразилії, передає РІСУ.

  «У Бразилії ми розповіли про всі трагічні події, через які ми проходимо і про ці трагічні історії, яка нам доводилося зустрічати особисто й це стало справжнім проривом. Навіть у Сенаті радниця одного із сенаторів не знала, що в Києві люди ховаються у бомбосховищах. Я, зокрема, розповів, скільки робить ПЦУ й у справі евакуації поранених, допомоги переселенцям, військовим. Але головною метою було розповісти пасторам про ту несправедливу війну, яку веде Росія. Ми розповіли про це пасторам у містах Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Бразиліа, Курітіба, а також із представниками Римо-Католицької Церкви і всі вони дуже швидко, у месенджерах своїх релігійних спільнот та парафій, донесли це до своїх вірян. Наш головний месидж, яка важлива єдність християнських Церков при тій небезпеці, яка вирує над Україною», – розповів нам отець Ростислав.

  Священик ПЦУ розповів, що їхні зустрічі та інформування протягом візиту набуло дуже швидких обертів і політики Бразилії, взнавши про ці зустрічі, самі вийшли на контакт та запропонували українським релігійним діячам зустрітися.

  «Саме після наших зустрічей із пасторами Бразилії нам запропонував зустрітися Генеральний директор з питань Європи Міністерства закордонних справ Бразилії Флавіо Голдман, а у спікера нижньої палати парламенту є ініціатива про організацію візиту депутатів до України», – розповів отець Ростислав.

  Священнослужитель сказав, що релігійні діячі Бразилії були вражені почутим, зокрема, історіями про вбивства та катування українського духовенства на окупованих територіях, а також історії з перших вуст, як вбивали дітей пастора зі Слов’янська Олександра Павленка (він був у складі делегації). Їх катували, а потім розстріляли, а щоб приховати злочин, спалили тіла.

  «Ми показували всім документальний фільм із субтитрами португальською, тож вони побачили той жах, в якому Україна живе щодня, – поділився о. Ростислав, – наші слова викликали абсолютну довіру слухачів, бо Всеукраїнська Рада Церков – унікальна структура, вона включає різні конфесії і всі вони виступають єдиним голосом, свідчать про одні й ті ж речі і всі разом намагаються допомогти своїй країні. І коли нас запитували, як ми можемо допомогти, то ми просили про молитву, просили донести правду від нас, як живих свідків трагедії, яку проживає України до тих, чиїми душами вони опікуються. А також просили, щоб вони зверталися до своїх знайомих політиків і казали, що це не можна замовчувати. І переказували прохання президенту Бразилії побувати на саміті миру, який відбудеться у Швейцарії у середині наступного місяця».

  Священик припустив, що Бразилія таки буде представлена на тому заході, але ще невідомо, на якому рівні і в якому статусі: посла, міністра чи президента.

  Нагадаємо, ВРЦіРО виступила з рішучим зверненням про те, що ніхто не примусить наш народ капітулювати. Також Українські Церкви закликали бразильських християн підтримати Україну.

  Найсвіжіше

  Популярне