Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  У Києві перевірять законність розміщення 73 храмів УПЦ (МП) на комунальних ділянках

  У столиці перевірять законність розміщення на 73 комунальних земельних ділянках храмів та інших споруд релігійних організацій, які пов’язані з країною-агресором.

  Таке рішення було прийняте, 11 квітня, на пленарному засіданні IIІ сесії Київської міської ради IX скликання 68 депутатами, повідомляє kmr.gov.ua

  Як зазначив депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань освіти і науки, молоді та спорту Вадим Васильчук, військова агресія російської федерації проти України, починаючи з 2014 року, здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з застосуванням засобів пропаганди, маніпуляції та сіяння розбрату в українському суспільстві.

  «Вже десять років російські загарбники вчиняють воєнні злочини щодо мирного населення. росія умисно чинить геноцид українського народу та намагається знищити нашу історію та державу. У тому числі наразі вже зафіксовано численні факти коли інтереси окремих релігійних організацій несуть загрозу громадській та національній безпеці. Це набуло особливого загострення з початком повномасштабної війни. Діяльність таких релігійних утворень створює передумови для релігійного протистояння в українському суспільстві, проповідування ворожнечі та нетерпимості до інших віросповідань та конфесій, поширення неправдивої інформації, пропагування ідей та наративів «руського міра», невизнання факту військової агресії російської федерації проти України, колабораційну діяльність», – наголосив Вадим Васильчук.

  Депутат розповів, що останнім часом, на ім’я Київської міської ради надходять численні звернення щодо вжиття заходів та врегулювання діяльності релігійних організацій, які пов’язані з росією та пропагують ворожі наративи.

  «Прийнято рішення перевірити законність розміщення на комунальних земельних ділянках церков та інших споруд релігійних організацій, які пов’язані з країною-агресором. Зараз перелік земельних ділянок, які необхідно перевірити налічує 73 адреси, однак надалі його будуть розширювати. І в разі виявлення порушень місто звернеться до правоохоронних органів та суду щодо притягнення правопорушників до передбаченої чинним законодавством відповідальності, відшкодування нанесених за весь час незаконного користування самовільно зайнятими земельними ділянками збитків та звільнення зазначених територій та споруд. Це дозволить створити передумови для унеможливлення агітаційно-пропагандистської діяльності вороже налаштованих до України осіб та деколонізувати релігійні об’єкти в місті Києві», – додав Вадим Васильчук.

  Нагадаємо, Суд конфіскував майно митрополита УПЦ (МП), який співпрацював із окупантами в Криму. Також СБУ звинуватила Данилевича в колабораціонізмі і знайшла диплом МЗС РФ.

  Найсвіжіше

  Популярне