Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Моспатріархат хоче знищення української державності, – Atlantic Council

  Російська православна церква (РПЦ) нещодавно видала наказ, який “окреслює наміри Кремля знищити Україну і надає ідеологічний аргумент для ширшої конфронтації із західним світом”.

  Політичний консультант, глава консалтингової компанії Wooden Horse Strategies Брайан Меффорд написав про це у статті для Atlantic Council, передає Gazeta.ua.

  “Його було видано під час з’їзду Всесвітнього російського народного собору, який очолює Предстоятель РПЦ Кирил. Він називає вторгнення в Україну “священною війною” з явною метою знищення української незалежності та встановлення прямого російського правління”, – зазначає автор.

  У документі з 3 тис. слів Росія згадується 53 рази. Текст повністю спрямований на інтереси Москви.

  “З духовного та морального погляду Спеціальна військова операція є священною війною, в якій Росія та її народ захищають єдиний духовний простір Святої Русі”, – йдеться в указі.

  Україну там називають частини “русского міра” і наголошують на необхідності раз і назавжди знищити українську державність. В указі заявляють, що після закінчення війни “вся територія сучасної України має увійти до виключної зони впливу Росії. Необхідно повністю виключити можливість існування на цій території ворожого Росії та її народу політичного режиму”.

  “Визначаючи вторгнення в суто духовних термінах, РПЦ сподівається відбілити воєнні злочини, які скоюються в Україні, і залучити більше простих росіян до добровольців. Нещодавнє оголошення Москвою священної війни також надсилає безпомилковий сигнал усім на Заході, хто все ще вірить у можливість досягнення якогось компромісу з Кремлем. Хоча Путін спочатку намагався виправдати вторгнення як прагматичну відповідь на розширення НАТО, тепер очевидно, що він розглядає війну як священну місію і не зупиниться, доки Україну не буде стерто з карти Європи”, – підсумував Меффорд.

  Нагадаємо, 27 березня 2024 року в Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя в Москві під головуванням голови ВРНС Патріарха Московського Кирила відбувся XXV Всесвітній російський народний собор «Сьогодення та майбутнє Русского міра». Його учасники затвердили документ, у якому “СВО” назвали “священною війною за право жити на “власній землі”.

  Найсвіжіше

  Популярне