Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  Священник пояснив, що заважає масовому переходу духовенства з УПЦ (МП) до ПЦУ?

  Священник ПЦУ Андрій Дудченко у своєму дописі аналізує причини, чому масовий перехід духовенства УПЦ (МП) до ПЦУ досі не відбувся. Він виділяє три ключові фактори, які стримують цей процес:

  1. Містичний страх перед “заборонними” санкціями з боку єпископів УПЦ.

  Дудченко наводить приклад священника Олександра Карпеця, який після переходу до ПЦУ був “заборонений у священнослужінні” та відлучений від Причастя на 25 років митрополитом Євлогієм Гутченком. Він наголошує, що подібні “заборони”, хоч і не мають канонічної сили, здатні викликати у священників УПЦ містичний страх, адже йдеться про можливість втратити можливість служити та причащатися.

  Цей страх, за словами Дудченка, посилюється багаторічною пропагандою УПЦ (МП), яка зображує ПЦУ як “розкольницьку” структуру, а її таїнства – недійсними.

  2. Побоювання, що ПЦУ не є “справжньою” Церквою.

  Деякі клірики УПЦ (МП), виховані у парадигмі “безблагодатності розкольників”, не визнають ПЦУ як канонічну Церкву. Їм важко прийняти думку, що ПЦУ є наступницею УПЦ КП та УАПЦ, а їхні таїнства – дійсними.

  Це побоювання, за словами Дудченка, ґрунтується на хибному розумінні канонічного права та історії українського православ’я. Він закликає до вивчення цих питань з достовірних джерел, щоб подолати цю штучну перешкоду.

  3. Негативний імідж ПЦУ, який створюють медіаресурси УПЦ (МП).

  Дудченко критикує однобокий підхід до висвітлення переходів громад у ЗМІ, пов’язаних з УПЦ (МП). Він зазначає, що сотні мирних переходів ігноруються, а окремі конфлікти, які трапляються рідко, видаються за загальну тенденцію.

  Ця інформаційна кампанія, за словами Дудченка, спрямована на те, щоб злякати священників УПЦ (МП) та вірян від можливості переходу до ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне