Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Парламент ухвалив закон, який забороняє доступ капеланів Московського патріархату до війська України

  21 березня 2024 року Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» (No 10313), яким внесено зміни до низки законів, у тому числі до Закону України «Про Службу військового капеланства».

  Як повідомляє ІРС, Статтю 7 Закону України «Про Службу військового капеланства» від 30 листопада 2021 року Nо 1915-IX доповнено частиною третьою наступного змісту:

  «3. Не може бути військовим капеланом особа, яка належить до релігійної організації, що визнана такою, що входить до структури (є частиною) релігійної організації, керівний центр (управління) якої знаходиться в державі, визнаній такою, що здійснила збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».

  Інші зміни, які пропонувалися до Закону України «Про Службу військового капеланства» у першому читанні були відхилені профільним комітетом при підготовці законопроекту No 10313 до другого читання.

  Прийнятий Верховною Радою закон, після підписання Президентом України, набуває чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування.

  Нагадаємо, Волинська облрада звернулась до влади з проханням заборонити нарешті УПЦ (МП). Також Рада Церков України назвала “вибори” в РФ злочинними і закликала світ не визнавати їх.

  Найсвіжіше

  Популярне