П’ятниця, 14 Червня, 2024
Бiльше

  Мінкульт визнав гостру нестачу реставраторів для порятунку пам’яток після російських обстрілів

  В Україні недостатньо фахівців з реставрації для підготовки проєктів з реставрації або здійснення консерваційних та протиаварійних робіт.

  Про це сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час Міжнародного форуму «Креативна Україна» 2024, передає Укрінформ.

  «Методичне нищення ворогом нашої культурної спадщини, об’єктів культури поставило завдання щодо підготовки проєктів з реставрації або здійснення консерваційних та протиаварійних робіт. Постало питання, хто це буде робити. Проєктанти? Фахівці у реставраційній сфері? Самі реставратори? А їх немає. Недостатньо», – сказав Карандєєв.

  Він зазначив, що міністерство впроваджує нові навчальні програми в широкому спектрі навчальних закладів на підготовку саме тих спеціальностей, які потрібні сьогодні і ще довго будуть необхідні. Карандєєв додав, що такими є, зокрема, реставратори та художні реставратори.

  Т. в. о. міністра культури та інформаційної політики підкреслив, що професійна та сучасна освіта – це єдиний спосіб вирішити актуальні запити як для суспільства, так і для працівників у сфері культури.

  Як повідомляв Укрінформ, в Україні 1946 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень чи руйнувань через повномасштабну російську агресію.

  Найсвіжіше

  Популярне