П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Двічі відбивали голову: у придорожній каплиці на Житомирщині встановили та освятили нову статую Діви Марії

  У придорожній каплиці на трасі Київ-Чоп поблизу села Новий Завод Пулинської громади замість пошкодженої внаслідок акту вандалізму статуї Діви Марії встановили та освятили нову.

  Інформацію про це у Facebook оприлюднила Парафія Непорочного Зачаття села Новий Завод.

  “На трасі Звягель — Житомир поблизу села Новий Завод після акту вандалізму відбулося відновлення та освячення фігури Матері Божої. Нехай Свята Марія оберігає кожного подорожуючого, а також всіх, хто долучився до відновлення її фігури”, — йдеться у повідомленні.

  У коментарі Суспільному настоятель Парафії Віктор Приходько розповів, що нову фігуру Пресвятої Діви Марії у каплиці встановили самі парафіяни на благочинних засадах.

  “До відновлення скульптури причетні наші парафіяни. Абсолютно нову фігуру Пресвятої Діви Марії, але майже таку ж, якою вона була, придбав місцевий парафіянин, який не захотів на загал називати своє ім’я. Саме завдяки йому та іншим парафіянам ми її встановили у тій самій каплиці — на повороті на Новий Завод. А також освятили її. А пошкоджена невідомими фігура наразі перебуває на реставрації”, — сказав настоятель Парафії.

  За його словами, нова та освячена фігура Діви Марії залишиться у каплиці, а ту, яка була там раніше, після реставрації встановлять в іншому селі Парафії.

  “Можливо, це буде село Гута-Юстинівка. Принаймні, там її зараз реставрують. Одна із наших парафіянок із цього села вже виготовила для скульптури нову голову, адже пошкоджену внаслідок вандалізму ми так і не знайшли. Залишилося її розмалювати та прикріпити до основної фігури”, — розповів отець Віктор.

  За словами священника, статую Діви Марії у придорожній каплиці встановили чотири роки тому. Гроші на спорудження збирали парафіяни із навколишніх сіл. І самі ж доглядали за каплицею та за прилеглою територією. Вперше акт вандалізму щодо статуї вчинили невідомі напередодні Великодня 2023 року, вдруге — напередодні Різдва у грудні 2023 року.

  Раніше після першого акту вандалізму фігуру Діви Марії парафіяни реставрували самі: відбиту голову невідомі викинули неподалік. Після другого випадку пошкоджену частину статуї Діви Марії не знайшли. У ГУНП Житомирської області за цим фактом зареєстрували звернення.

  Найсвіжіше

  Популярне