Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  У Києві демонтують пам’ятник військовому командиру більшовиків Миколі Щорсу

  У Києві триває демонтаж пам’ятника Миколі Щорсу. Такого рішення дійшли після кількох дискусій і численних суперечок у соціальних мережах.

  Микола Щорс – це один з військових командирів більшовиків під час радянсько-української війни. Він був учасником українських червоногвардійських повстанських формувань.

  Хто такий Микола Щорс

  Він народився в Чернігівській області. У серпні 1914 року Щорс став молодшим фельдшером третього окремого мортирного дивізіону Віленського військового округу.

  До кінця Першої світової війни він перебував на різних ділянках фронту. Проте у травні 1917 року його евакуювали до Сімферополя, де він лікувався від сухот. За станом здоров’я Щорс більше не міг служити, тому демобілізувався.

  Російська пропаганда використовувала образ Щорса як борця за радянську Україну. Саме тому про значну частину його життя відомо мало, а загибель – оповита міфами. Наприклад, його зустріч з Леніним, партизанське минуле в Сибіру чи інші бойові звитяги не мають жодного підтвердження.

  Однак у той період чітко простежувалася зміна політичних уподобань. У кінці серпня 1918 року він розпочав формувати з регулярні українські радянські військові частини.

  7 березня 1919 року Армія УНР заволоділа містом Бердичів. Начальник Першої української радянської дивізії Микола Щорс придушив цей конфлікт, тим самим домігшись окупації України більшовиками.

  Загинув Микола Щорс 30 серпня 1919 року в бою на Житомирщині за нез’ясованих обставин.

  Найсвіжіше

  Популярне