Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Справа Іонафана: 26 грудня суд розгляне апеляції сторін на вирок митрополиту УПЦ (МП)

  Апеляційні скарги на рішення суду першої інстанції подавали представники обвинувачення та адвокати священика – Сергій Рибак, Євгеній Чорний та Ігор Чудовський.

  Судове засідання відбудеться 26 грудня о 10.30 годині. Справу слухатиме колегія суддів, повідомляє 33 канал.

  Нагадаємо, Вінницький міський суд виніс вирок Іонафану – 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна за виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікацію її учасників.

  Поки рішення суду першої інстанції не набрало законної сили, Іонафан перебуває під нічним домашнім арештом – такий запобіжний захід обрали обвинуваченому. Вдень він вільно пересувається, не лише в межах Вінницької області. Як відомо, наприкінці листопада митрополит Тульчинський відвідував настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла, який теж під домашнім арештом.

  Додамо, 12 жовтня 2022 року СБУ викрила митрополита Іонафана на Вінниччині, який пропагував «русский мир». Керівник СБУ Василь Малюк повідомляв, що священик – одногрупник Патріарха РПЦ Кіріла і тримав зв’язок з російським ФСБ.

  У листопаді минулого року слідчі СБУ встановили, що Іонафан підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію РФ і тимчасову окупацію східних та південних районів України.

  Крім того, у своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни.

  Сам митрополит Єлецьких своєї вини під час слухань не визнавав.

  Найсвіжіше

  Популярне