Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  У Криму в храмах РПЦ оголосили збір коштів “на СВО”

  Глава Кримської митрополії РПЦ митрополит Тіхон (Шевкунов) оголосив про “кружечний збір” на підтримку учасників “спеціальної військової операції” – так у Росії називають повномасштабну війну проти України.

  Копію розпорядження, підписаного церковним єрархом, опублікував телеграм-канал “Кримський вітер”, повідомляє Радіо Свобода.

  “Напередодні Світлого Свята Різдва Христового з 03 по 24 грудня цього року у всіх храмах і монастирях Сімферопольської та Кримської єпархії провести акцію (кружечний збір на закупівлю різдвяних подарунків для військовослужбовців, які перебувають: у госпіталях, та в зоні проведення подарунок Захиснику Вітчизни”, – йдеться у листі.

  Духовенству наказали довести інформацію про акцію до прихожан. Усі зібрані гроші слід передати до єпархіальної бухгалтерії.

  Крім цього, митрополит Тіхон дав вказівку учням недільних шкіл до 25 грудня написати “листа воїнам із різдвяним привітанням”.

  Інформацію про проведення акції кореспондентові Радіо Свобода підтвердив керівник єпархіального відділу Сімферопольської та Кримської єпархії щодо взаємодії зі збройними силами та правоохоронними органами протоєрей Димитрій (Кротков).
  “Акція проводиться. Все правильно”, – заявив він.

  Це перший відомий випадок, коли духовенство РПЦ в анексованому Криму збирає серед парафіян кошти на підтримку Збройних сил Росії. Раніше єпископи та священики обмежувалися “духовною” допомогою: давали напуття мобілізованим, відкривали “алеї героїв” на честь убитих військовослужбовців, служили молебні про перемогу російської армії та залучали дітей до написання листів на фронт.

  Митрополита Тихона було призначено на посаду голови Кримської митрополії РПЦ у жовтні 2023 року. Він змінив на цій посаді митрополита Лазаря (Швеця), який керував кримськими парафіями Української Православної Церкви Московського Патріархату з 1992 року. Своє призначення до анексованого Криму Шевкунов порівняв з засланням на Колиму.

  Шевкунов вважається єпископом, близьким до російського президента Володимира Путіна. Іноді митрополита називають його “духовником”. Журналісти-розслідувачі стверджували, що митрополит Шевкунов отримував мільярди рублів з держбюджету як гранти на свої проекти, зокрема пов’язані з Кримом.

  2022 року, на тлі повномасштабного вторгнення російської армії в Україну, кримське духовенство не підтримало рішення Української Православної Церкви про вихід із підпорядкування Московського Патріархату. Після цього на базі трьох кримських єпархій УПЦ (МП) було утворено Кримську митрополію. Вона перейшла під пряме управління Патріарха Кіріла.

  Найсвіжіше

  Популярне