П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Ще один штат у США визнав Голодомор геноцидом українського народу 

  Американський штат Північна Кароліна визнав Голодомор геноцидом українського народу.

  Про це повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова у Facebook.

  «На завершення місяця пам’яті жертв Голодомору-геноциду в Україні маємо новину з Північної Кароліни. З нагоди 90-их роковин трагедії Губернатор штату Рой Купер підписав відповідну прокламацію та проголосив 25 листопада Днем пам’яті про Голодомор», – написала вона.

  Маркарова подякувала штату Північна Кароліна та особисто Рою Куперу за те, що з 2018 року він щорічно підтверджує свою послідовну позицію у питанні визнання Голодомору геноцидом.

  Зазначимо, Голодомор 1932-1933 років вважається однією з найтрагічніших подій в українській історії. Масовий голод призвів до мільйонних жертв. Історики припускають, що внаслідок Голодомору могло загинуло близько 7 млн осіб.

  Верховна рада України звернулася до демократичних держав із проханням визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Після початку повномасштабної війни цей процес активізувався. Низка європейських країн ухвалила відповідне рішення, як і понад 30 штатів у США.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що 55 держав-членів ООН і делегація ЄС підписали ініційовану Україною в ООН Декларацію до 90-х роковин Голодомору 1932−1933 років.

  Крім того, у листопаді цього року одразу кілька штатів США приєдналися до визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

  У жовтні Парламентська асамблея Ради Європи визнала Голодомор геноцидом.

  Найсвіжіше

  Популярне