Четвер, 22 Лютого, 2024
Бiльше

  У ПЦУ нагадали про свята і пам’ятні дні грудня

  У цьому році ми вперше завершимо Різдвяний піст до Нового року, адже відзначатимемо Різдво Христове за новоюліанським календарем – 25 грудня. Відтак, Різдвяний святвечір припаде на 24 грудня, неділю.

  Про це розповіли в ПЦУ.

  У вівторок, 26 грудня, в день післясвята Різдва Христового, відзначатимемо Собор Пресвятої Богородицi. А в останній день грудня буде віддання свята Різдва Христового і день вшанування пам՚яті преподобної Меланії Римлянки та святителя Київського Петра Могили.

  “Всі грудневі дні до Різдва Христового теж багаті на дні вшанування пам՚яті святих і святкові дати – недарма кажуть, що в грудні що не день, то свято. 4 грудня вшановуватимемо великомученицю Варвару, 5-го – преподобного Саву. 6 грудня – день святого Миколая Чудотворця, а 9-го день ангела жінок, що носять ім’я Анна (в цей день Церква згадує зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці та день пам՚яті пророчиці Анни, матері пророка Самуїла).

  11 грудня – преподобного Никона Києво-Печерського, а 12-го – святителя Спиридона чудотворця. 13 грудня згадуватимемо пам՚ять мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста, а 15-го – святителя Стефана. До речі, 15 грудня цього року – п’ята річниця історичного Об’єднавчого Собору українського Православ’я, за результатами якого утвердилася наша єдина помісна Православна Церква України”, – зазначають в ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне