Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Мінкульт Польщі підтримав парафію київського костелу св. Миколая

  Міністр культури Республіки Польща Пйотра Глінські з великим сумом і розчаруванням констатував, що досі не виконано обіцянку ще попереднього міністра культури Олександра Ткаченка повернути парафіяльній громаді костел св. Миколая.

  Про це йдеться в листі від міністра культури Республіки Польща Пйотра Глінські настоятелю парафії о. Павло Вишковському ОМІ, повідомляє офіційна Facebook-сторінка костелу св. Миколая, повідомляє РІСУ.

  “З великим сумом і розчаруванням я сприйняв звістку про те, що храм св. Миколая не передали вірянам і донині. Під час мого візиту в Україну 1 червня 2022 року, під час якого я мав нагоду зустрітися з Міністром культури та інформаційної політики України паном Олександром Ткаченком, ми говорили про правові аспекти щодо питань власності храму св. Миколая в Києві. Тоді мене запевнили, що справа буде успішно вирішена і храм стане власністю парафії”, – пише в листі міністр культури Польщі.

  Пйотр Глінські також повідомив, що надіслав ще один запит українській стороні про стан цього питання, спрямований на ім’я Президента України Володимира Зеленського.

  “Я глибоко переконаний, що справа передачі костелу св. Миколая буде вирішена позитивно. Особливо зараз, у важкі для Української держави часи, місце, де зміцнюється віра, стає ще важливішим і, безсумнівно, повинно служити своїм вірним”, – наголосив у своєму листі польський міністр культури.

  Нагадаємо, що вже майже 30 років католицька громада бореться за повернення костелу вірянам та відновлення повноцінного статусу парафіяльної святині.

  Тому справа повернення костелу св. Миколая громаді, а також мирна акція протесту у день закінчення Меморандуму між парафією і МКІП 6 листопада поточного року, широко відбилася не лише у вітчизняних мас-медіа, але також і закордонних.

  Нагадаємо, першу Ханукію встановили у центрі Києва. Також архієпископ Католицької Церкви в ООН виступив проти ядерної зброї.

  Найсвіжіше

  Популярне