Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Із будівель, що належать державі, виселяють Почаївське духовне училище УПЦ (МП)

  У Кременці з приміщень Миколаївського собору виселили духовне училище УПЦ (МП).

  Це відбувається сьогодні, повідомляє ресурс Терміново.

  Як зазначив директор Кременецько-Почаївського ДІАЗу Василь Ільчишин, відбувається повернення державного майна за рішенням суду.

  “Це повернення державного майна, яке повертається у державну власність згідно з рішенням суду. Зараз ми зі співробітниками СБУ та виконавчої служби робимо збірку нерухомого, рухомого майна, складаємо акт. Інвентаризація триває, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна. Єдине, можу сказати, що пошкоджені фрески, є тріщини, відлущення, предмети мистецтва теж пошкоджені. Адже не дотримувався температурний та вологісний режим. У храмі зберігаються предмети мистецтва 18-19 століть, які мають високу мистецьку цінність. Вони потребують реставрації й консервації”, – зазначив директор ДІАЗу Василь Ільчишин.

  Про виселення учнів Кременецького духовного училища УПЦ (МП), яке розташоване у приміщеннях Миколаївського собору, стало відомо вранці. На це є відповідне рішення виконавчої служби. Інформацію підтвердили у поліції.

  Депутати Тернопільської обласної ради підтримали і скерували звернення до Управління Служби безпеки України в Тернопільській області, Головного управління Національної поліції в Тернопільській області та Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції про вжиття невідкладних заходів щодо повернення державі споруд Миколаївського собору у місті Кременці з незаконного користування московського патріархату.

  Відомо, що 8 лютого цього року закінчився строк договору безоплатного користування приміщеннями Миколаївського собору з келіями «Свято-Миколаївською релігійною громадою УПЦ МП міста Кременець». Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник, як визначений державою балансоутримувач цієї пам’ятки, у законний спосіб звернувся до цієї «релігійної громади» з вимогою повернути Миколаївський собор державі.

  Частину пам’ятки, а саме келії Миколаївського собору, використовує регентське відділення Почаївської духовної семінарії УПЦ (МП), з якою договори користування узагалі не укладалися.

  “Сподіваємось, що втручання наших правоохоронних органів відновить справедливість і приміщення нашого Собору будуть належати Українській державі або справжній Українській Церкві. Більше того, переконаний, що цей крок дасть неймовірний поштовх процесу декомунізації та деколонізації, який ми теж сьогодні розглядатимемо і, впевнений, приймемо одностайно”,- зазначив перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

  Від ранку 30 листопада, на території Миколаївського собору у Кременці вже працює виконавча служба, яка примусово повертає споруду у власність держави.

  Найсвіжіше

  Популярне