Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  Предстоятель ПЦУ бере участь у міжнародній конференції з питань свободи релігії

  На запрошення Міністерства закордонних справ Чеської Республіки Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній бере учать у заходах міжнародної міністерської конференції з питань свободи релігії та переконань, яка відбувається у Празі. Предстоятеля ПЦУ супроводжує заступник голови Управління зовнішніх церковних звʼязків митрополит Білоцерківський Євстратій.

  Про це повідомила пресслужба ПЦУ. 

  28 листопада 2023 р. в Чернінському палаці у Празі, резиденції МЗС Чехії, міністерська конференція розпочалася з молитовних побажань, виголошених запрошеними релігійними діячами. Митрополит Епіфаній закликав до молитви про перемогу і справедливий мир для України і всього світу та виголосив «Отче наш» українською мовою.

  У вступних доповідях міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський, спеціальний представник Премʼєр-міністра Великої Британії з питань свободи релігії та переконань Фіона Брюс, член Палати лордів Великобританії Девід Алтон та спеціальний доповідач з питань свободи релігії та переконань ООН Назіла Ганеа підкреслили, що у сучасному світі свобода релігії продовжує перебувати під загрозою, а віруючих переслідують за переконання, особливо в країнах з авторитарними і тоталітарними режимами.

  Серед інших подій, які викликають занепокоєння, у доповідях звучали жорсткі оцінки на адресу Росії, засудження її агресивної війни проти України та намагання знищити досягнення миробудування у Європі після ІІ Світової війни. Також прозвучало засудження інструменталізації Кремлем Московського патріархату для досягнення завдань своєї агресії.

  Загальна тематика конференції – захист релігійної свободи від тиску тоталітарних режимів минулого і сучасності. Цьогорічна зустріч продовжує ряд таких заходів, які в минулому відбулися у Вашингтоні та Лондоні.

  В роботі конференції беруть участь Предстоятель ПЦУ Блаженнійший Епіфаній, митрополит Білоцерківський Євстратій, очільник громадської організації «Інститут релігійної свободи» Олександр Заєць та представник МЗС України Богдан Мовчан.

  Найсвіжіше

  Популярне