Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Спіймали служителя УПЦ (МП), який прославляв сепаратистів Гіві та Моторолу

  На Вінниччині затримано священника УПЦ (в єдності з МП), який пропагував «руський мир» та переховувався від слідства.

  Про це повідомляє сайт офісу Генпрокурора України та СБУ.

  Протоієрей розповсюджував антиукраїнську агітацію під час проповідей та спілкування з прихожанами церкви.

  За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру священнослужителю УПЦ (МП) у розповсюдженні матеріалів із закликами до насильницької зміни, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, а також запереченням збройної агресії рф проти України (ч. 2 ст. 109, ч. 2 ст. 436-2 КК України).

  За даними слідства, до переходу релігійних громад до ПЦУ підозрюваний був настоятелем кількох храмів УПЦ (МП) на Вінниччині.

  Після втрати пастви священник активізував свою проросійську діяльність в інтернеті. Для цього використовував власний акаунт у забороненій в Україні соціальній мережі «ВКонтакте».

  Він поширював матеріали антиукраїнського характеру. Переважно це був контент релігійної спрямованості, проросійська пропаганда із закликами до насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні. У своїх дописав “священнослужитель” представляв збройну агресію рф як внутрішній громадянський конфлікт.

  Аналогічні матеріали підозрюваний поширював у створеній ним Telegram-спільноті релігійної спрямованості, зокрема дублював публікації про діяльність «патріарха московського і всієї русі» Кіріла (Гундяєва). Він вихваляв ексватажків терористичної організації «днр» Олександра Захарченка, «Гіві» та «Моторолу».

  Для підготовки деструктивного контенту використовував публікації пропагандистських інтернет-ресурсів рф, у тому числі офіційний сайт російської православної церкви.

  Після повідомлення про підозру священник УПЦ МП деякий час переховувався від органів слідства. Місцезнаходження підозрюваного було встановлено, а його затримано.

  Наразі суд застосував до нього запобіжний захід у виді тримання під вартою.

  Фото: СБУ

  Найсвіжіше

  Популярне