Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Частина монахів УПЦ (МП) виїхала з лаври не до Росії, а до Європи – архимандрит Авраамій

  Нині у Києво-Печерській лаврі перебуває близько 60 ченців УПЦ (що в єдності з МП).

  Про це в інтерв’ю Україні Православній розповів виконувач обов’язків намісника лаври архимандрит ПЦУ Авраамій (Лотиш).

  За його словами, решта монахів зрозуміли, що Московського Патріархату у лаврі більше не буде, тому вирішили шукати долю за стінами обителі.

  Частина монахів пішла у власні помешкання, частина в інших монастирях. Всі розуміють, що служити в лаврі в юрисдикції МП вони не зможуть. Інші виїхали: один у Францію, інший у Бразилію, ще хтось – у Німеччину. І у мене запитання: а чому не в Росію, а в Європу, яку ви називали безбожною та ненавиділи, – зазначив архимандрит.

  Залишилися старенькі, які ще не визначилися. Серед них є послідовники «русского міра». Частина з них хоче долучитися до ПЦУ. Їм немає куди йди. Їх нікого нікуди не беруть. Мені просто шкода, вони заручники ситуації, – сказав в.о.намісника лаври.

  Якщо вони опиняться за стінами лаври, то зрозуміють, що нікому не потрібні. Куди вони підуть? Їх до порогу будинку митрополита Онуфрія не допустять. Ми не будемо виганяти. Надамо один корпус, забезпечимо їжею, дамо людину для догляду. Але служити у храмах лаври вони не будуть, – додав він.

  Архимандрит ПЦУ Авраамій зауважив, що дехто з братії усвідомив, що помилявся стосовно Росії.

  Я думаю, що у їхніх душах багато сум’яття. Хоча їх намагаються переконати, що вони – мученики. Які мученики? Перші християни жили у зовсім інших умовах: не в центрі столиці. Перші християни не мали такого вибору: жити та молитися у своїй обителі за свою державу. І це лише за одного прохання: відректися від страшного «русского міру», доктрини, яка все абсолютно руйнує, нищить, вбиває, батьків, чоловіків, дітей…

  А деколи я думаю, що Господь попустив цю ситуацію із Церквою, щоб ми взнали глибину їхньої зануреності, що вони чекають на росіян… Я вже у війну записки у Лаврі знайшов: о здравії русскіх воїнів…, – зазначив священнослужитель.

  Найсвіжіше

  Популярне