Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Волинський священник УПЦ (МП) пояснив, що ставиться прихильно до російського імператора Нікалая ІІ

  Настоятель парафії Святої Анни священник УПЦ (МП) Василь Хомич у селі Мельники Шацької громади на Волині розповів, що не бачить нічого поганого в іконі російського імператора Нікалая ІІ, яка донедавна висіла у нього в храмі. Він запевняє, що не береться переоцінювати святість царя, хоч ікону цю не вішав – її подарували віряни ще до того як він прийшов у парафію.

  «Я її не чіпав, тому що для мене це ікона особисто. Якщо є досвід, прийняли, зокрема, і нашою церквою, що вони святі, так я ж не суддя і мабуть ми з вами також не судді вважати людей, які зображені на іконі, чи вони святі чи не святі», – каже Василь Хомич, повідомляє ВолиньПост.

  Ікону імператора Миколи II із сім’єю, яка висіла в храмі зняли та заховали від людських очей. Отець Василь Хомич мусив прийняти це непросте для нього рішення, реагуючи на обурення людей, що в церкві, особливо у такий час, є ікона російського царя.

  Спочатку ікона обурила місцевого жителя Андрія Харука – батька загиблого 26-річного Героя Тараса Харука. «Десятий рік відбиваємося від Московщини, діти наші гинуть на війні, а в церквах такі ікони висять. До людей не доходить», – говорив Харук.

  Більшовики розстріляли імператора Нікаля II, його дружину імператрицю Олександру і 5 їх дітей у 1918 році. У 2000 РПЦ канонізувала царську сімʼю як святих мучеників. Відповідно і УПЦ МП визнала імператора святим.

  Священник і не знімав би цю ікону, якби, каже, не високий емоційний градус у суспільстві.

  «По суті, ця ікона нікому не заважала. Просто був похорон жіночки і був родич, який побачив цю ікону. Зокрема, його висловлення, в інтернеті, «цар Миколай і його весь виводок». Як можна страчених, вбитих дітей назвати виводком. В принципі кожна людина за себе відповідає. Я такі речі стосовно людей, особливо, які зображені на іконі, сказати не можу. Бо я православна людина і перше боюся Бога. Ми її забрали, щоб не підставляти людей, забрали від злого ока, тому що зараз багато людей, скажімо так, ненависні один до одного. Що не має бути, особливо тепер у війну», – зазначив священник УПЦ (МП).

  Священник також зауважив, що зараз ця ікона в Україні – у вільному продажу, тому нічого надзвичайного у тому, що вона висіла в церкві – не бачить. Каже, хто хотів – кланявся, хто не хотів – проходив повз.

  Втім, хто прагне правди, той швидко дізнається, що святість російського імператора Нікалая II – дуже умовна. Період його правління – це криваві війни, розстріл мирних демонстрацій, а ще цілеспрямоване знищення всього українського. Зокрема, жорстока цензура, заборона розмовляти українською та переслідування патріотичної інтелігенції. Але в УПЦ (МП) і РПЦ – це “святий” цар.

  Найсвіжіше

  Популярне