Четвер, 29 Лютого, 2024
Бiльше

  З проповіді Гундяєва вирізали слова про «ворога в Кремлі»

  У Росії про всяк випадок відкоригували проповідь патріарха Російської православної церкви Кіріла, який сказав про “ворога у Кремлі”.

  Він мав на увазі події 1612 року і поляків, яких вибили з Москви, – але, очевидно, цензурі держави-агресора формулювання церковника не сподобалося.

  “Ворог був вигнаний із Кремля, а потім із Москви, а потім і з Росії, і країна здобула свою свободу”, – сказав Кіріл під час літургії, приуроченої до Дня народної єдності, який відзначили 4 листопада в РФ. Розповідаючи про ікону, він торкнувся теми Смутного часу, пише  The Moscow Times.

  Цікаво, що Кіріл стверджує: список (тобто копію) стародавньої ікони Казанської Божої Матері він “випадково знайшов” на складі своєї резиденції в Переділкіно Московської області. За словами очільника РПЦ, йдеться “про той самий чудотворний образ”, який у 1612-му нібито допоміг росіянам звільнити Китай-місто (нині – історичний район Москви).

  У цьому контексті друг Путіна і заявив про “ворога у Кремлі”. Незважаючи на те, що Кіріл підтримує російського диктатора й повторює риторику офіційної Москви, цей вислів сприйняли як “небезпечний”.

  У стенограмі виступу, викладеної на сайті РПЦ, цієї фрази не було, звернув увагу публіцист Андрій Кураєв.

  “Взагалі-то йшлося про поляків у Смутні часи, але всі, схоже, подумали про нинішнього ворога, що засів у Кремлі. Тому про всяк випадок перестрахувалися й видалили фрагмент. Скривдити владу тепер легко. Влада тепер вразлива”, – прокоментував Telegram-канал “Россия 24/7”.

  Водночас голова РПЦ під час служби розпорядився, щоб патріарший архідиякон прочитав молитву за Путіна, а також окупантів, які вторглися на територію України.

   

  Найсвіжіше

  Популярне